Cinera - nasze osobiste kino

Marek Cekaw
Cinera - nasze osobiste kino

Na jednej z platform crowfundingowych pojawił się interesujący projekt osobistego kina. Produkt o nazwie Cinera, to specjalne gogle mogące nam zastąpić prawdziwe kino i dające wrażenie siedzenia przed dużym ekranem.

0

Jeszcze do niedawna kino było najlepszym sposobem oglądania filmów, ze względu na wielkość ekranu. Dzięki coraz niższym cenom projektorów, takie kino możemy sobie zorganizować we własnym domu. A za kilka lat, także one wyjdą z użycia na rzecz urządzeń takich jak Cinera.

Cinera wygląda jak typowe gogle rzeczywistości wirtualnej, ale to w rzeczywistości nasze domowe kino. Urządzenie powstało do oglądania filmów i zapewniania widzowi kinowych doznań. Wyposażono je w podwójne wyświetlacze o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, które zostały tak skalibrowane, by zapewnić nam wrażenie, że siedzimy przed dużym ekranem.

Konstrukcja gogli pozwala też wyświetlać obraz w 3D, bez niepożądanego efektu migotania związanego z okularami, których używamy do widzenia obrazu stereoskopowego. Dodatkowo ma wbudowane własne słuchawki o niezłej jakości dźwięku.

Cinera zostało też wyposażone w HDMI, USB oraz microUSB, dzięki czemu gogle można podpiąć do różnych urządzeń, począwszy od konsol do gier, a skończywszy na odtwarzaczach Blu-ray. Sprzęt dysponuje również Androidem oraz wbudowanym WiFi, co pozwala oglądać np. Netflixa lub inne serwisy streamingowe.

Cinera w sprzedaży pojawi się już w grudniu i będzie kosztować 449 dolarów. Więcej informacji na temat tego produktu uzyskacie na stronie Kickstartera.

Cinera 1

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.