Clazio: inteligentny głośnik z wbudowanym wyświetlaczem

Marek Cekaw
Clazio: inteligentny głośnik z wbudowanym wyświetlaczem

Jeszcze niedawno inteligentne głośniki oferowały tylko dźwięk. Dziś pojawiają się modele, które zapewniają nam również obraz, dzięki wbudowanym wyświetlaczom. Jednym z takich produktów jest Clazio.

0

Rynek inteligentnych głośników rozwija się w coraz szybszym tempie, a same produkty z roku na rok zyskują na funkcjonalności. Jeszcze do niedawna tego typu sprzęt oferował bowiem tylko dźwięk, natomiast teraz zapewnia również obraz.

Pojawia się bowiem coraz więcej modeli, które dysponują wbudowanymi wyświetlaczami, a jednym z najnowszych jest Clazio. To sprzęt o dość ciekawej stylistyce, który jest bezpośrednim rywalem dla Amazon Echo Show.

Clazio1

W stosunkowo niewielkiej obudowie o nowoczesnym wzornictwie, producent zamontował bowiem 7-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości Full HD. Ekran jest oczywiście dotykowy, co znacznie zwiększa możliwości sprzętu. Umożliwia bowiem nie tylko oglądanie treści wideo, ale też pozwala kontrolować jego funkcje. Nad nim znajduje się natomiast kamera, dzięki której Clazio może być używany do wideorozmów. A wbudowany system Android, pozwala instalować gry oraz inne aplikacje bezpośrednio z Google Play Store.

Clazio2

Głośnik dysponuje ponadto portem HDMI umożliwiającym podpięcie go do zewnętrznego ekranu, ale chyba najbardziej przydatną jego funkcją jest współpraca z cyfrowymi asystentami Alexą oraz Google Asisstant. To znacznie rozszerza możliwości sprzętu w zakresie kontrolowania jego funkcji. Użytkownik może także używać głośnika do sterowania domowym wyposażeniem. Natomiast wbudowana bateria czyni z niego sprzęt w pełni przenośny.

Clazio może być nasz już za 269 dolarów.

Źródło: Gadgetsin.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.