Corprit: ukryta kamera monitoringu

Marek Cekaw
Corprit: ukryta kamera monitoringu

Firma Corprit specjalizująca się w produkcji sprzętu do monitorowania domu, wprowadziła do sprzedaży nietypową kamerę nadzoru. Urządzenie jest bowiem ukryte w żarówkce i rejestruje obraz w pełnych 360 stopniach.

0

Skuteczna kamera monitoringu powinna być dyskretna i nie rzucać się specjalnie w oczy. Większość tego typu urządzeń dostępnych na rynku, jest jednak łatwo rozpoznawalna, co umożliwia włamywaczowi ich unieszkodliwienie.

Znacznie lepiej na ich tle wypada więc najnowszy produkt firmy Corprit, który jest kamerą ukrytą w żarówce. Urządzenie z pozoru wygląda jak zwykła żarówka LED. Wbudowano w nie bezprzewodową kamerę wideo z panoramicznym obiektywem umieszczonym w dolnej części obudowy. Dzięki temu sprzęt rejestruje obraz w 360 stopniach, co jest bardzo dużą zaletą, gdyż unika się wówczas martwych punktów. Natomiast jedna kamera wystarcza do monitorowania całego pomieszczenia.

corprit Panoramic1

Obraz zapisywany jest w rozdzielczości 1280 x 960 pikseli, a dzięki WiFi 2,4 GHz, przesyłany jest do smartfona, dzięki czemu użytkownik może mieć podgląd pomieszczeń w czasie rzeczywistym. Zapisywany jest on natomiast w pętli na wbudowanej karcie pamięci o maksymalnej pojemności 128 GB. Kamera ma dodatkowo sensor ruchu oraz dwukierunkowy system komunikacji, umożliwiający porozmawianie z domownikami.

corprit Panoramic2

Produkt oferowany jest w cenie 34,99 dolarów.

Źródło: 7gadgets.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.