Denon odświeża linię głośników Heos

Marek Cekaw
Denon odświeża linię głośników Heos

Niemal dwa lata minęły już od premiery głośników z rodziny Heos, opracowanych przez inżynierów japońskiej firmy Denon. Producent uznał więc, że jest najwyższy czas na jej odświeżenie i zaprezentował zupełnie nowe modele tych urządzeń.

0

Głośniki zachowywały nazewnictwo oraz wzornictwo pierwszej serii wprowadzonej do sprzedaży w 2014 roku, jednak ich podzespoły nieco się zmieniły. Głośniki wyposażono we wsparcie dla audio wysokiej rozdzielczości oraz technologię Bluetooth zapewniającą współpracę z urządzeniami mobilnymi.

Głośniki obsługują nieskompresowane formaty WAV (PCM), ALAC oraz FLAC w 24-bitach/192 kHz. Mogą też odtwarzać ścieżki w DSD oraz AIFF, a odpowiednią moc obliczeniową do wykonywania tego zadania zapewnia procesor ARM A9 1,25 GHz, współpracujący z 256 MB pamięci RAM oraz 512 MB pamięci flash.

Mimo odświeżenia sprzętu, jego ceny również się nie zmieniły. Najtańsze w ofercie Denona są modele Heos 1 oraz Heos 3, które kosztują odpowiednio 200 i 300 dolarów. Na drugim końcu skali cenowej są Heos 6 i Heos 7 w cenie 400 i 600 dolarów. Uzupełnieniem oferty jest bezprzewodowy wzmacniacz Heos Amp za 500 dolarów oraz przedwzmacniacz Heos Link za 350 dolarów.

Nowe głośniki oraz wzmacniacze są już dostępne w sprzedaży.

denon_heos1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.