Denon przedstawił siedem nowych amplitunerów

Marek Cekaw
Denon przedstawił siedem nowych amplitunerów

Japońska firma Denon zaprezentowała nową linię amplitunerów, które planuje wprowadzić do sprzedaży w tym roku kalendarzowym. Oferta składa się z siedmiu nowych modeli o różnej funkcjonalności, które będą oferowane w cenie od 229 do 3499 funtów za najlepiej wyposażony model.

0

Zestaw kina domowego wymaga odpowiedniego amplitunera, który zdekoduje ścieżkę audio filmu oraz prześle dźwięk na głośniki. Firma Denon zapowiedziała właśnie siedem najnowszych modeli, które w sprzedaży pojawią się latem i jesienią bieżącego roku. Nowa seria składa się z urządzeń dostosowanych do każdych wymagań oraz grubości portfela.

Denon 2018 AV1

Nową rodzinę amplitunerów otwierają dwa budżetowe modele AVR-X250BT (229 funtów) oraz AVR-X550BT (299 funtów). Oba produkty są amplitunerami 5.1-kanałowymi, dostarczającymi 130 W mocy na każdy kanał. Wyposażono je także w pięć wejść HDMI, z czego trzy mają wsparcie dla HDCP 2.2 oraz 4K HDR passthrough. Na ich pokładzie znajduje się także Bluetooth oraz dekodery formatów Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Ich specyfikacja jest praktycznie identyczna, a jedyną różnicą jest to, że AVR-X550BT posiada kanał dla drugiego subwoofera oraz wejście USB.

Denon 2018 AV2

Nieco wyższym modelem jest AVR-X1500H kosztujący 449 funtów. To 7.1-kanałowy sprzęt o mocy 145 W na kanał, wyposażony w obsługę Dolby Atmos, DTS:X i DTS Virtual:X. Na jego pokładzie znajdziemy także przedwzmacniacz, system HEOS umożliwiający korzystanie z serwisów muzycznych i funkcji multiroom oraz Alexę. Wyposażono go także w Apple AirPlay 2, osiem wejść HDMI z pełnym wsparciem HDCP 2.2 oraz dwa wyjścia HDMI umożliwiające jednoczesne podłączenie dwóch wyświetlaczy. Ten model pojawi się w sprzedaży już w sierpniu.

Kolejnym produktem jest AVR-X3500H, wyposażony w 9-kanałowy wzmacniacz mocy 200 W na kanał i dekodery DTS:X 3.1.2, DTS Virtual:X i Auro 3D. Ma osiem wejść oraz trzy wyjścia HDMI, a pojawi się w sierpniu w cenie 1499 funtów.

Kolejnym modelem Denona jest 11-kanałowy AVC-X6500H w cenie 2349 funtów, natomiast najdroższy model to AVC-X8500H za 3499 funtów. Do sprzedaży trafią one już we wrześniu.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.