Dolby Atmos i DTS:X w nowych amplitunerach Pioneera

Marek Cekaw
Dolby Atmos i DTS:X w nowych amplitunerach Pioneera

Japońska firma Pioneer zapowiedziała wprowadzenie na rynek trzech nowych modeli amplitunerów kina domowego. Produkty zostaną wyposażone w najbardziej pożądane obecnie technologie audio, mianowicie DTS:X oraz Dolby Atmos.

0

Pierwszym modelem w rodzinie najnowszych produktów jest VSX-LX302, który jest równocześnie najmocniejszym amplitunerem. Jest to sprzęt 7.2-kanałowy o mocy 170 W na kanał, który może równocześnie obsługiwać dwa subwoofery.

Wyposażono go także w funkcję Reflex Optimiser, niwelującą opóźnienia w emisji dźwięku związane z wysokością montażu głośników systemu Dolby Atmos, zapewniającą znacznie czystszy dźwięk w środkowym i górnym zakresie pasma. Producent zadbał też o HDCP 2.2 oraz wsparcie dla HDR (HDR10, Dolby Vision i BT.2020)., jak również obsługę muzycznych serwisów takich jak Tidal, Spotify, Tuneln oraz Dezer.

Pioneer1

Znajdziemy w nim też sześć wejść oraz dwa wyjścia HDMI. Amplituner wspiera też pliki audio wysokiej rozdzielczości -DSD 2.8 MHz/5.6 MHz oraz Dolby TrueHD (do 24-bitów/192 kHz). Ma też DAC AKM oraz monofoniczny wzmacniacz dla gramofonów, jak również radio FM/AM.

Dwa pozostałe modele zasadniczo nie różnią się zbyt wiele funkcjonalnością, lecz głównie mocą, wyposażeniem oraz liczbą kanałów. VSX-932 to sprzęt 7.1-kanałowy o mocy 130 W na kanał, wyposażony w cztery wejścia i jedno wyjście HDMI. Obsługuje jeden subwoofer oraz ma mniej zaawansowany DAC.

Pioneer2

Model VSX-832 to amplituner 5.1-kanałowy o mocy 130 W na kanał. Ten sprzęt pozbawiony jest jednak wzmacniacza do gramofonu.

Model VSX-LX302 pojawi się w sprzedaży w maju i kosztować będzie 700 funtów. Za modele VSX-832 i VSX-932, które są już w sklepach, zapłacimy odpowiednio 450 i 500 funtów.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.