Dom wielofunkcyjny, czyli nowe telewizory marki Philips

Marek Kowalski
Dom wielofunkcyjny, czyli nowe telewizory marki Philips

Telewizor to sprzęt przeznaczony do domu. Mając na uwadze docelowe miejsce, do którego trafiają tego typu urządzenia firma Philips (TP Vision) zorganizowała ciekawy pokaz. W specjalnie wynajętym domu w willowej dzielnicy Warszawy, zaproszeni goście mogli przyjrzeć się najnowszej linii telewizorów marki Philips. Przestronne i urządzone ze smakiem wnętrza nieruchomości pozwoliły przybyłym w praktyce ocenić rozwiązania technologiczne typowe dla tej marki, takie jak np. AmbiLight, czyli kolorowe podświetlenie telewizora z tyłu panelu.

0

Oczywiście AmbiLight nie jest technologią nową, jednak na przestrzeni lat rozwiązanie to przeszło dość znaczną ewolucję. Przedstawiciele producenta podkreślali, że podświetlenie AmbiLight niweluje potrzebę zapalania dodatkowej lampki w salonie podczas oglądania telewizji w celu mniejszego zmęczenia oczu, bo sam telewizor emitując dopasowane do obrazu światło na ścianę umieszczoną za telewizorem powoduje, że odbiór obrazu telewizyjnego jest znacznie bardziej komfortowy. Odmiana AmbiLight zastosowana w najnowszych telewizorach to rozwiązanie przede wszystkim energooszczędne - podświetlenie pobiera około 1,5 W energii - to znacznie mniej niż nawet energooszczędne żarówki mocowane w lampkach emitujących światło rozproszone.

Philips TV

Widoczny na zdjęciu telewizor to jeden z najlepiej wyposażonych modeli w aktualnej ofercie firmy, model Philips 55PFL8008S z serii 8000. Telewizor wyposażony jest w trójstronny wariant AmbiLight XL oferującego różne tryby oświetlenia i dodatkowo dopasowującego kolor podświetlenia do tapety na ścianie za telewizorem, tak by barwy emitowane przez ten system były zgodne z tym co jest wyświetlane na ekranie. Sam wyświetlacz zastosowany w tym telewizorze to w pełni podświetlony LED TV Full HD o przekątnej 55 cali. Telewizor obsługuje również tryb 3D oferując dodatkowo funkcję gry na pełnym ekranie w trybie dwuosobowym (dwie osoby, grając jednocześnie, dzięki specjalnym okularom widzą na całym ekranie jednego telewizora 3D "swojego" gracza). Technologia 3D jest w przypadku tego telewizora pasywna (korzysta z się z okularów pasywnych).

Deklarowana przez producenta jasność obrazu wynosi 450 cd/m2, a poziom kontrastu dynamicznego wynosi 500000:1. W telewizorze umieszczono mnóstwo funkcji poprawy obrazu, m.in.: Perfect Pixel HD Engine, Micro Dimming, Perfect Motion Rate 1400 Hz itp. Więcej na temat tych technologii przekażemy podczas redakcyjnych testów telewizora z tej serii, co - mamy nadzieję - nastąpi już niebawem.

Philips TV

Ciekawym i - co nietrudno zauważyć - efektownym rozwiązaniem był zaprezentowany podczas spotkania 55-calowy telewizor Philips 55PDL8908S DesignLine. Ekran wraz z nietypową podstawą tworzą jednolitą taflę szkła. Dodatkowo zastosowanie najlepszej wersji podświetlenia AmbiLight oraz znakomita jakość obrazu wyróżniały ten model wśród "typowych" modeli z "tradycyjną" podstawką. Pod względem parametrów, model ten przypomina wyżej wymieniony (w pełni podświetlony panel LED LCD Full HD), funkcja 3D, jasność 450 cd/m2, dynamiczny kontrast 500000:1, etc, niemniej każdy, kto poszukuje urządzenia wyróżniającego się nieszablonowym wzornictwem, nie powinien przejść obok tego modelu obojętnie. Również mamy nadzieję, że uda nam się go gruntownie przetestować i rzetelnie ocenić jego faktyczne możliwości na każdym polu działania.

philips tv

Oprócz topowych modeli zaprezentowano również egzemplarze z tańszej serii 5000. Na przykład widoczny na powyższej fotografii, 47-calowy model 47PFL5008H wyposażony we w pełni podświetloną matrycę LED Full HD o jasności 400 cd/m2 i kontraście 500000:1 (dynamicznym oczywiście). Telewizor ten zawiera nieco mniej fukcji poprawiających obraz (Pixel Precise HD, Perfect Motion Rate 300 Hz, Micro Dimming), ale i tak trudno było - bez pomiarów za pomocą odpowiednich urządzeń - przyczepić się do jakości.

Wszystkie z prezentowanych na pokazie telewizorów były urządzeniami klasy Smart TV, co w przypadku Philipsa oznacza wbudowany interfejs WiFi oraz standardowo dostarczone aplikacje pozwalające korzystać z udostępnianych przez internet treści audio i wideo (m.in. Ipla, VOD Onet, TVN Player i wiele, wiele innych). Wszystkie z telewizorów mogą również pełnić rolę w pełni funkcjonalnych odtwarzaczy multimedialnych (a także nagrywarek oglądanych programów TV). Wystarczy podłączyć do złącza USB nośnik zawierający cyfrowe multimedia lub użyć go jako miejsca, do zapisu programów telewizyjnych.

Philips TV

Źródło: własne, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.