Domowy system automatyki SwannOne

Marek Cekaw
Domowy system automatyki SwannOne

Praktycznie nie ma tygodnia, by na rynku nie pojawił się jakiś nowy system domowej automatyki. Kolejnym urządzeniem tego typu jest SwannOne opracowany przez firmę Swann Security, którego głównym przeznaczeniem jest wprawdzie pilnowanie domu przed intruzami, ale ma też kilka innych funkcji.

0

SwannOne to system domowej automatyki pełniący rolę strażnika naszego mieszkania. Urządzenie współpracuje z bezprzewodową kamerą wideo i na bieżąco transmituje obraz do naszego smartfonu lub do internetowej chmury. SoundView Camera łączy się z naszą domową siecią WiFi i transmituje obraz w HD, a dzięki diodom pracującym w podczerwieni, funkcjonuje także w nocy. Nie zabrakło w niej także czujników ruchu oraz dźwięku.

Monitoring domu nie jest jedyną funkcją SwannOne. Obsługuje także elektroniczne zamki, drzwi, zarządza zużyciem energii przez poszczególne sprzęty, a także umożliwia zdalne sterowanie domowymi urządzeniami.

SwannOne dostępny jest w zestawie startowym zawierającym centralkę oraz kamerę, a użytkownik może dokupić kolejne elementy, rozbudowując funkcjonalność systemu. Istotne jest to, że system współpracuje z urządzeniami firm trzecich, w tym m.in. termostatem Nest oraz inteligentnymi żarówkami Philipsa.

Póki co cena i data premiery urządzenia nie są jeszcze znane. Nie wiadomo też, czy korzystanie ze SwannOne będzie się wiązało z koniecznością opłacania abonamentu, ale miejmy nadzieję, że producent niebawem ujawni wszystkie szczegółowe informacje.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.