Dongle Measy

Jakub Kornacki
Dongle Measy

Dystrybutor produktów marki Measy, firma Multioffice poinformowała o wprowadzeniu nowego urządzenia, tak zwanego dongle do każdego telewizora wyposażonego w złącze HDMI, zamieniającego go w Smart TV. Posiadają one wiele użytecznych aplikacji. Po uruchomieniu urządzenia użytkownicy mogą korzystać z Radia ZET oraz serwisu Filmweb. Urządzenie pozwala również na stworzenie domowego centrum rozrywki dla całej rodziny.

0

Nowe urządzenie dystrybuowane przez firmę Multioffice wyróżnia się tym, że standardowo w pamięci dongla preinstalowane są aplikacje pozwalające bezpośrednio korzystać z wybranych, polskich, internetowych stacji radiowych. Na przykład aplikacja Radia ZET zapewnia dostęp do ponad dwudziestu kanałów muzycznych dostępnych w internecie. Można przeglądać wiadomości platformy radiowej, a także podcasty najpopularniejszych programów. Aplikacja może działać w tle, dzięki czemu można jednocześnie słuchać muzyki i przeglądać strony internetowe. Istnieje możliwość kontaktowania się ze studiem oraz bezpośredniego komentowania aktualnych wydarzeń.

Measy

Pojawiła się także aplikacja serwisu Filmweb. Użytkownicy mogą czytać recenzje filmowe, oglądać zdjęcia oraz zwiastuny filmów w jakości HD. Zarejestrowani użytkownicy mogą skorzystać z Gustomierza, który podpowie, jakie filmy są warte obejrzenia. Aplikacja przygotowała także repertuar kinowy oraz program dziewięćdziesięciu kanałów telewizyjnych. Można ustawić opcję przypominania o emisji wybranych materiałów.

Użytkownicy mogą również skorzystać z iFiszek. Program uczy języka angielskiego oraz sprawdza znajomość słówek. Dla fanów sportu przygotowano aplikacje Football Messenger i Volleyball Messenger.

Dongle Measy to urządzenia typu MiniPC, które zwykły telewizor zamieniają w odbiornik typu Smart TV. Pracują one pod kontrolą systemu Android i zapewniają dostęp do wielu aplikacji w sklepie Google Play. Ceny dongli rozpoczynają się od 125 zł. Są one uzależnione od modelu.

Źródło: informacja prasowa, Measy, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.