Doskonała kawa według portalu Agito.pl

Jakub Kornacki
Doskonała kawa według portalu Agito.pl

Portal Agito.pl przeprowadził badania, na podstawie których stwierdził, że większa część respondentów woli kawę od herbaty. Organizatorzy postanowili napisać kilka wskazówek dotyczących przyrządzania kawy.

0

Na przyrządzenie doskonałej kawy składa się kilka elementów. Przygotowania należy rozpocząć od wyboru odpowiedniego gatunku, bowiem obecnie na światowym rynku jest ich bardzo dużo. Aby uzyskać najwyższej jakości wywar, należy skorzystać z ziarnistej. Wydobycie głębokiego aromatu wiąże się z koniecznością wykorzystania młynka. Użytkownicy często mogą decydować o wielkości mielonych ziaren. Rozdrobnienie wpływa na smark, aromat, a także zapach kawy.qo

Następnym krokiem jest wybór odpowiedniego urządzenia, za pomocą którego uzyskamy napar. Postęp technologiczny sprawił, że w domowym zaciszu można przygotować najlepszej jakości kawę z ekspresów, dokładnie takich, jakich używają bariści w światowych kawiarniach czy restauracjach. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów takich urządzeń - np. ciśnieniowe, przelewowe i kapsułkowe. Ekspresy przelewowe zostały stworzone z myślą o wielbicielach tradycyjnej kawy. Urządzenia ciśnieniowe działają szybko i pozwalają uzyskać smaczną, aromatyczną, wielogatunkową kawę. Ekspresy kapsułkowe są kosztowne w eksploatacji, ale oferują większą wygodę użytkowania. 

Źródło: informacja prasowa, Agito.pl, AGDLab.pl.

Chcesz być zawsze na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży AGD, RTV i Foto/Wideo? Wejdź na profil AGDLab.pl na Facebooku.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.