Droppler powiadomi o cieknącej wodzie

Marek Cekaw
Droppler powiadomi o cieknącej wodzie

Cieknące krany lub uszkodzone rury mogą być sporym problemem. Te pierwsze znacznie podniosą wysokość rachunków za wodę, a poza tym są irytujące. Drugie natomiast mogą zalać sąsiada, który będzie się domagał odszkodowania. By uniknąć takich zagrożeń firma Nascent Object opracowała urządzenie o nazwie Droppler.

0

W sprzedaży istnieje wiele urządzeń mierzących przepływ wody, które mogą nas uchronić przed cieknącymi kranami lub zalaniem mieszkania z pękniętych ruch, jednak większość z nich wymaga instalacji bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do naszego mieszkania.

Firma Nascent Object stworzyła jednak coś równie efektywnego, a przy tym łatwiejszego w obsłudze. Urządzenie nazywa się Droppler i wyposażone jest w moduł bezprzewodowy oraz parę mikrofonów nasłuchujących odgłosów płynącej wody, które wykryją nie tylko jej przeciek, ale też poinformują użytkownika o bieżącym jej zużyciu.

Wystarczy tylko zainstalować go w pobliżu zlewu, sedesu, czy prysznica, a za pomocą świecącego paska umieszczonego na jego obudowie poinformuje, jak wiele wody już zużyliśmy. Dane gromadzone przez Droppler, przesyłane są do smartfona z platformą Android lub iOS i dzięki temu użytkownik doskonale wie ile wody zużywa każdego dnia, może więc zmienić nawyki w tej kwestii, które pozwolą mu płacić niższe rachunki.

Mikrofony nie są jedynym wyposażeniem Dropplera. Producent wyposażył je także w modularną kamerę wideo, podłączaną do domowej sieci WiFi, która pełnić rolę domowej kamery monitoringu. Jest też bezprzewodowy głośnik.

Droppler jest już w sprzedaży i kosztuje 100 dolarów.

Droppler1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.