Dune HD Base TV-303D - multimedialny odtwarzacz z obsługą filmów 3D

Marek Kowalski
Dune HD Base TV-303D - multimedialny odtwarzacz z obsługą filmów 3D

Dune HD Base TV-303D to kolejny multimedialny odtwarzacz na rynku. Ciekawostką w tym modelu i zarazem cechą podkreślaną przez producenta jest nie tylko szeroki zakres obsługiwanych formatów audio i wideo rozpoznawanych przez to urządzenie, ale również pełna obsługa filmów 3D w formatach MVC, SbS i TaB. Choć filmy 3D nigdy nie cieszyły się dużą popularnością w domach, ale wynikało to głównie z ich ograniczonej podaży na rynku. Tymczasem tego typu urządzenie można wykorzystać również do odtwarzania filmów 3D pobranych z Internetu.

0

Odtwarzacz DUNE HD TV-303D to ulepszona wersja popularnego odtwarzacza DUNE HD TV-301, któremu mieliśmy okazję już przyjrzeć się dokładnie w naszej redakcji. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z jego recenzją

Tajwański producent HDI DUNE wyposażył swoje urządzenie w ulepszony (w stosunku do wymienionego wyżej, starszego modelu) układ scalony firmy Sigma Designs odpowiedzialny za przetwarzanie danych audio-video. Sercem Dune HD TV-303D jest procesor Sigma Designs 8672/8673. Port HDMI, w który wyposażony jest nowy odtwarzacz jest w pełni zgodny ze specyfikacją HDMI 1.4a, co oznacza, że urządzenie, przynajmniej jeżeli chodzi o transmisję danych po HDMI, obsługuje również przesył treści 3D.

DUNE.HD.TV-303D

Nowy odtwarzacz ma skutecznie radzić sobie z materiałami 3D przygotowanymi zarówno techniką MVC (Multiview Video Coding), jak i metodami SbS (Side by Side) oraz TaB (Top and Bottom).

W stosunku do wcześniejszej generacji odtwarzacza HD DUNE TV-301, model TV-303D wyposażono w dwukrotnie większą pamięć RAM. Ma ona pojemność 512 MB. Nowy procesor i większa pamięć mają zapewnić sprawniejsze dekodowanie odtwarzanych materiałów audiowizualnych.

Odtwarzacz bez problemu radzi sobie z plikami wideo w jakości Full HD o wskaźniku bitrate większym niż 50 Mbit/s, a także z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC.

DUNE HD TV-303D jest wyposażony w kieszeń na dysk twardy typu hot-swap, dzięki czemu użytkownik może wymieniać 2,5-calowe dyski SATA nawet podczas pracy urządzenia. Multimedialne pliki można na tym urządzeniu odtwarzać nie tylko z dysku twardego, czy napędu SSD zamocowanego w 2,5-calowej kieszeni hotp-swap. Na bocznym panelu odtwarzacza znajduje się czytnik kart pamięci SD/SDHC, a dwa porty USB 2.0 pozwalają na podłączenie dodatkowych pamięci przenośnych oraz innych urządzeń magazynujących multimedia.

Warto również podkreślić, że producent wyposażył DUNE HD TV-303D również w port USB 3.0, zapewniający znacznie szybszy przesył danych w porównaniu do starszego interfejsu USB 2.0. Złącze USB 3.0 to optymalny wybór drogi szybkiego kopiowania dużych ilości danych np. z komputera na umieszczony w urządzeniu dysk twardy. Do zestawu dołączono również odpowiedni kabel USB 3.0 slave-host.

Z tyłu obudowy, oprócz portu HDMI 1.4a, znalazły się również złącza komponentowe i kompozytowe (przez przejściówkę), optyczne złącze audio S/PDIF, a nawet port IR Extender pozwalający wyprowadzić odbiornik podczerwieni poza obudowę urządzenia. Pozwala to schować odtwarzacz np. do szuflady pod telewizorem, a mimo to zachować możliwość sterowania urządzeniem załączonym pilotem na podczerwień.

DUNE HD TV-303D jest ponadto wyposażony w złącze Gigabit Ethernet oraz interfejs WiFi w standardzie 802.11 b/g/n, dlatego urządzenie może odtwarzać pliki bezpośrednio z sieci lokalnej, jak również pełnić funkcję serwera NAS z dostępem przez protokoły UPnP, SMB i NFS.

Dzięki ulepszonemu oprogramowaniu odtwarzacz DUNE pozwala na oglądanie telewizji (IPTV, OTT, VOD) i słuchanie radia przez internet. Umożliwia także korzystanie z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (opcjonalnie), przeglądanie stron internetowych, pobieranie plików z Sieci, korzystanie z popularnych serwisów, takich jak Facebook, YouTube oraz Twitter i umożliwia obsługę biblioteki multimediów z poziomu smartfonu lub tabletu pracującego pod kontrolą systemu Android - producent udostępnia bezpłatnie odpowiednią aplikację mobilną. Poniżej aktualna cena opisywanego urządzenia

Dune HD TV-303D Dune 303D w Skapiec.pl już od 1029.00 zł:
RTVmax
1029.00 zł
więcej ofert

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.