Duży zoom w nowym aparacie Sony

Jakub Kornacki
Duży zoom w nowym aparacie Sony

Sony Cyber-shot HX300 to jeden z najnowszych aparatów kompaktowych. Sprzęt charakteryzuje się wytrzymałością, 50-krotnym zoomem optycznym, udoskonalonym stabilizatorem obrazu oraz szybkim systemem AF.

0

Korpus aparatu wyglądem przypomina lustrzankę cyfrową. Sony Cyber-shot HX300 nie wymaga jednak dodatkowych obiektywów, odciąża torby profesjonalnych fotografów oraz początkujących amatorów. Urządzenie wyposażone jest w obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T* z bardzo dobrym, 50-krotnym zoomem. Wykorzystana powłoka optyczna T* eliminuje refleksy i tzw. duszki. Soczewki ze szkła ED i Super ED rejestrują ostre, kontrastowe obrazy.

Sony Cyber-shot HX300

Udoskonalony system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot sprawia, że wykonywanie zdjęć staje się prostą, przyjemną czynnością. Druga grupa soczewek w obiektywie przemieszcza się bardzo szybko, a system wykazuje sporą efektywność nawet przy bardzo dużych zbliżeniach.

Producent zapewnia, że ulepszeniu poddana została również automatyka ostrości. W najnowszym modelu HX3000 ma to trwać o połowę krócej niż w modelu poprzedzającym. Ułatwia to wykonanie wyrazistych zdjęć podczas spontanicznych fotografii.

Sony Cyber-shot HX300

Ergonomicznie ukształtowany uchwyt apaparat zapewni dobre trzymanie się w ręku przez wiele godzin. Wyposażony w wielozłącze Multi Terminal aparat umożliwia wymianę danych z innymi urządzeniami.

Sony Cyber-shot HX300 będzie dostępny w sprzedaży w połowie marca bieżącego roku. Jego cena jest jeszcze nieznana.

Źródło: informacja prasowa, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.