Dyson Cinetic Big Ball: odkurzacz którego nie przewrócisz

Marek Cekaw
Dyson Cinetic Big Ball: odkurzacz którego nie przewrócisz

Firma Dyson, producent najwyższej klasy odkurzaczy domowych, przedstawia kolejny model urządzenia pomagającego utrzymać nasz dom w czystości. Produkt nazywa się Cinetic Big Ball i charakteryzuje się bardzo nietypową konstrukcją, która sprawia, że nie da się go przewrócić. 

0

Podczas sprzątania mieszkania czasem zdarza się nam szarpnąć odkurzacz tak mocno, że się przewróci na bok. Nie jest to oczywiście bezpieczne i może uszkodzić nie tylko obudowę urządzenia, lecz także pracujący w nim silnik. Najwyraźniej zdarza się to wielu osobom, gdyż firma Dyson zaprojektowała nowy model odkurzacza, który jest na takie zachowanie odporny.

Cinetic Big Ball 1

Produkt nazywa się Cinetic Big Ball i ma kulistą obudowę, w której centrum umieszczono wszystkie podzespoły. Dzięki takiej konstrukcji, nawet szczególnie agresywne traktowanie odkurzacza nie przewróci go, ponieważ urządzenie samoczynnie powróci do poprzedniej pozycji. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby producent nie obniżył dodatkowo środka ciężkości, przez co odkurzacz przypomina zabawkę, popularną wiele lat temu.

Cinetic Big Ball 2

Mogłoby się wydawać, że stworzenie takiej funkcji jest rzeczą banalnie prostą. Tymczasem Dyson na jej opracowanie poświęcił dwa i pół roku, tworząc w międzyczasie kilka tysięcy prototypów. Aby upewnić się, że wszystko działa jak należy, przeprowadził także 900 testów z niemal dwoma tonami testowego kurzu.

Cinetic Big Ball 3

Oczywiście system wracania do właściwej pozycji to nie wszystko. Sporo czasu poświęcono również na zaprojektowanie uchwytu rury, który ma 3-stopnie obrotu i wydłuża się o 130 cm. Szczotka została natomiast wykonana z włókna węglowego i automatycznie dopasowuje swą wysokość do rodzaju sprzątanej powierzchni.

Cinetic Big Ball 4

Producent zaprojektował też nowy system wyrzucania odpadów, wyposażony w silikonowy kołnierz, który dba o to, by żadne drobinki kurzu nie wypadały na podłogę w czasie wyjmowania zbiornika. Natomiast dzięki cyklonowemu systemowi zasysania powietrza, nie trzeba nigdy czyścić ani wymieniać filtrów, gdyż strumień powietrza o prędkości niemal 290 km/h, doskonale strząsa z nich wszelkie drobinki kurzu.

Cinetic Big Ball 5

Cinetic Big Ball jest już dostępny na stronie producenta w cenie 599,99 dolarów. Jeszcze w tym miesiącu trafi też na sklepowe półki.

Cinetic Big Ball 6

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.