Dyson V6 Mattress wyczyści materac z roztoczy

Marek Cekaw
Dyson V6 Mattress wyczyści materac z roztoczy

Roztocza to małe stworzenia, których w każdym materacu znajdziemy około 10 tysięcy sztuk, a które codziennie produkują 40 milionów odchodów. Dyson przygotował więc specjalny odkurzacz V6 Mattress, którego zadaniem jest eliminacja tych insektów.

0

Zdaniem producenta, V6 Mattress bardzo efektywnie eliminuje roztocza z materacy chroniąc nasz organizm przez różnymi chorobami, które mogą powodować. W przeciwieństwie do innych urządzeń przeznaczonych do tego zadania, które wykorzystują promienie UV, produkt Dysona nie ogranicza się tylko do ich zabijania, lecz dzięki najnowszemu modelowi cyfrowego silnika, po prostu wysysa je z materaca.

dyson-mattress-cleaner-3

Urządzenie dysponuje mechanicznym zespołem szczotek z włosiem nylonowym oraz kanałami ssącymi umożliwiającymi dokładne czyszczenie krawędzi materaca. Nie zapomniano także o systemie filtrów HEPA wykorzystującym technologię 2 Tier Radial Cyclone Technology. Dzięki sile odśrodkowej, wszelkie cząsteczki brudu i kurzu są usuwane, natomiast bakterie oraz inne mikroskopijne cząsteczki wyłapuje wspomniany filtr.

dyson-mattress-cleaner-2

Na pełnym ładowaniu odkurzacz funkcjonuje 20 minut, zaś uruchomienie mechanicznej głowicy szczotki skraca go do 16 minut. Wykorzystanie trybu boost powoduje, że baterię trzeba naładować już po sześciu minutach pracy, co powinno wystarczyć na jednorazowe wyczyszczenie materaca. Na szczęście, dzięki dużej skuteczności sprzętu, nie trzeba tego robić często.

Dyson V6 Mattress dostępny jest w sprzedaży już od dziś i kosztuje 249,99 dolarów.

dyson-mattress-cleaner-1

Źródło: Gizmag.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.