Dyson podnosi efektywność oczyszczaczy Pure Cool Link

Marek Cekaw
Dyson podnosi efektywność oczyszczaczy Pure Cool Link

Firma Dyson wprowadza do sprzedaży nowe, jeszcze bardziej wydajniejsze filtry przeznaczone dla oczyszczaczy powietrza Pure Cool Link. Według producenta, ich skuteczność w usuwaniu szkodliwych cząstek jest trzykrotnie wyższa od dotychczas stosowanych filtrów.

0

Na początku ubiegłego roku firma Dyson wprowadziła na rynek nowy model inteligentnego oczyszczacza powietrza Pure Cool Link. Urządzenie wyposażone w wymienny filtr HEPA, bardzo efektywnie usuwa z powietrza wszelkie szkodliwe zanieczyszczenia, lecz producent uznał, że może być jeszcze skuteczniejsze.

Przedsiębiorstwo opracowało więc zupełnie nowy rodzaj filtra, w którym zastosowano grafit. Dzięki czemu skuteczność w oczyszczaniu jest ponoć trzykrotnie większa od dotychczas stosowanych rozwiązań i może usuwać cząsteczki tak małe jak PM 0.1.

Inspiracją do stworzenia nowego produktu były filtry pochodzące z 200 chińskich domów, na których wykryto m.in. formaldehyd, benzen, naftalen i gazy niespienione. Uznano więc, że trzeba stworzyć coś, co pozwoli lepiej zatrzymywać szkodliwe związki. Co ważne, nowe filtry mają taki sam kształt i rozmiar co obecne, więc można ich używać w posiadanych oczyszczaczach.

Nowe filtry pojawią się w sprzedaży 4 maja i na początku dostępne będą w Chinach.

Dyson_Pure_Cool1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.