Działalność grupy Haier w Polsce

Jakub Kornacki
Działalność grupy Haier w Polsce

Podczas konferencji prasowej w Berlinie, podczas targów IFA 2013, firma Haier ogłosiła, że planuje otworzyć spółkę joint venture. Pierwotnie miała ona nadzorować budowę nowego zakładu produkcyjnego chłodziarko-zamrażarek we Wrocławiu. Plany te nie zostaną jednak zrealizowane.

0

Spółka należy w 51% do firmy Haier, a w 49% do firmy Fagor. Grupa Fagor już pewien czas temu ogłosiła swoja niewypłacalność, o czym informowaliśmy na początku listopada. Wcześniej zbankrutowały oddziały we Francji oraz w Polsce.

W związku z takim stanem rzeczy grupa Haier zakończyła działalność spółki joint venture. Plany rozwojowe zakładu musiały zostać przerwane. Warto zaznaczyć, że taka decyzja w żaden sposób nie wpływa na działalność produkcyjną oraz dystrybucyjną firmy w naszym kraju. René Aubertin, prezes oddziału Haier w Europie stwierdził, że grupa będzie stale podtrzymywała swoją działalność w Polsce, ponieważ jest to kluczowy rynek dla całej grupy.

Źródło: informacja prasowa, Haier, AGDLab.pl.
--
Chcesz być zawsze na bieżąco z najnowszymi informacjami z branży AGD, RTV i Foto/Wideo? Wejdź na profil AGDLab.pl na Facebooku.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.