Eagle: przenośne kino domowe

Marek Cekaw
Eagle: przenośne kino domowe

Firma Kopin zaprezentowała swój najnowszy gadżet o nazwie Eagle. Jest to przenośne urządzenie rozrywkowe, pełniące funkcję mobilnego kina domowego. Oferuje wysokiej jakości dźwięk oraz wyświetlacz będący odpowiednikiem dużego ekranu.

0

Każdy amator kina doskonale wie, że odpowiednie warunki do oglądania filmów wymagają dużego ekranu oraz niezłego nagłośnienia. Nie zawsze jednak uda się je zapewnić, ze względu na brak miejsca lub funduszy, dlatego ciekawą alternatywa mogą być urządzenia takie jak Eagle.

Eagle1

Produkt firmy Kopin jest zestawem składającym się ze słuchawek oraz zdejmowanych mikro wyświetlaczy OLED o przekątnej 0,49" i rozdzielczości 720p, umieszczonych bezpośrednio przed oczami. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu, zapewnia odpowiednik 80-calowego ekranu znajdującego się w odległości 3 metrów od widza. Eagle można podłączyć do smartfonem za pomocą kabla, przesyłając w ten sposób obraz do okularów i dźwięk do słuchawek.

Eagle2

Na razie produkt jest konceptem, jednak firma jest już zdecydowana na rozpoczęcie produkcji seryjnej. Urządzenie najpierw pojawi się w Chinach, a w przyszłości być może trafi również na zachodnie rynki.

Eagle3

Źródło: Kopin.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.