Ecobee Switch+: wygodne sterowanie oświetleniem

Marek Cekaw
Ecobee Switch+: wygodne sterowanie oświetleniem

Producenci sprzętu AGD dbają o to, byśmy nie musieli wstawać z wygodnego fotela w celu zgaszenia światła w pokoju. Dzięki nowym przełącznikom Ecobee Switch+, wystarczy tylko wypowiedzieć odpowiednią komendę głosową.

0

Jeszcze do niedawna sterowanie oświetleniem w pomieszczeniach naszego domu, wymagało używania prymitywnych przełączników. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdyż dzięki inteligentnym żarówkom wystarczy smartfon, by włączać lub wyłączać oświetlenie.

Jeśli jednak jesteśmy tradycjonalistami i nie chcemy kupować inteligentnych żarówek, możemy sprawić sobie inteligentny włącznik światła. Firma Ecobee wprowadza właśnie na rynek taki model, który nazywa się Ecobee Switch+. Jest to nowoczesne urządzenie wyposażone we wbudowanego asystenta głosowego, czyli w tym wypadku Alexę.

Dzięki cyfrowemu pomocnikowi, sterowanie oświetleniem staje się wyjątkowo proste i niezwykle wygodne. Wystarczy bowiem wypowiedzieć na głos odpowiednią komendę. W ten sposób możemy nie tylko włączyć światło w naszym salonie. Możemy również sterować odtwarzaniem muzyki, poznać prognozę pogody itp. Co więcej, nie trzeba nawet używać głosu, gdyż sprzęt ma wbudowane czujniki ruchu, więc samodzielnie włącza światło gdy wykryje, że ktoś wszedł do pokoju, a zgasi je po wyjściu tej osoby.

Wygoda niestety kosztuje, dlatego Ecobee Switch+ nie należy do produktów tanich. Jeden taki przełącznik kosztuje bowiem aż 99,99 dolarów.

Ecobee Switch1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.