Efergy: inteligentne gniazdko z monitorowaniem zużycia energii

Marek Cekaw
Efergy: inteligentne gniazdko z monitorowaniem zużycia energii

Rosnące ceny prądu sprawiają, że poszukujemy efektywnych metod na ich oszczędzanie, a także monitorowanie zużycia energii. Firma Efergy stworzyła więc inteligentne gniazdko o nazwie Ego, umożliwiające kontrolowanie domowych urządzeń.

0

Ego jest kolejnym urządzeniem należącym do rodziny inteligentnych gniazdek elektrycznych wyposażonych w bezprzewodową łączność WiFi i zaprojektowanych do zdalnej kontroli podłączonych do nich urządzeń. Jest to w zasadzie przejściówka podłączana do tradycyjnego gniazdka, do którego następnie podłącza się dowolny sprzęt.

Produkt dysponuje własną aplikacją mobilną dostępną na platformy iOS oraz Android, a dostęp do urządzenia możemy uzyskać również z poziomu naszego domowego komputera. Urządzenie nie służy tylko zdalnemu odcinaniu dopływu energii od podłączonego sprzętu, lecz także kontroluje jej zużycie, dostarczając nam bardzo dokładne koszty funkcjonowania każdego urządzenia z którym współpracuje.

efergy-ego-1

Po skonfigurowaniu Ego pokaże nam dobowe koszty zużywanej energii, a także stworzy prognozę na cały tydzień. Oczywiście można też przełączyć się na informację o bieżącym zużyciu energii.

efergy-ego-2

Ego pojawi się w sprzedaży jeszcze ten wiosny, przy czym cena urządzenia nie jest jeszcze dokładnie znana.

Źródło: The-gadgeteer.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.