Electrolux Pure i9: nowoczesny odkurzacz z mapowaniem 3D

Marek Cekaw
Electrolux Pure i9: nowoczesny odkurzacz z mapowaniem 3D

Odkurzacze roboty stają się coraz nowocześniejsze i otrzymują funkcje usprawniające ich pracę. Przykładem takich rozwiązań jest model Electrolux Pure i9, który potrafi tworzyć mapy pomieszczeń w 3D.

0

Najważniejszą funkcją dla odkurzacza robota jest mapowanie pomieszczeń. To dzięki niej może efektywnie czyścić podłogi, dopasowując swe działania do rozkładu pokoju oraz rozmieszczenia znajdujących się w nim obiektów. Większość odkurzaczy ma dość proste systemy mapowania pomieszczeń, jednak Electrolux Pure i9 został wyposażony w bardziej zaawansowaną wersję.

Nowy model odkurzacza otrzymał szereg sensorów, specjalne oprogramowanie analizujące otoczenie, a także technologię 3D Vision. Dzięki temu rozwiązaniu może on tworzyć trójwymiarowe mapy pomieszczeń. W ten sposób dużo lepiej orientuje się w przestrzeni, co podnosi efektywność sprzątania. Producent deklaruje, że jest ona wyższa aż o 80 proc. w porównaniu do rywali.

Urządzenie ma nieco inny kształt od konkurencji, gdyż nie jest okrągłe, lecz trójkątne. Wyposażono je w dużą zewnętrzną szczotkę, która świetnie zbiera brud z rogów pomieszczenia oraz niewielkich przestrzeni. Szczotka potrafi też samodzielnie określić kiedy może bezpiecznie przejechać nad obiektem. Może również przejeżdżać nad progiem o wysokości nawet 2,6 cm, a więc nie ma problemu z przemieszczaniem się pomiędzy dywanem oraz drewnianymi podłogami. Odkurzacz samoczynnie dopasowuje się także do rodzaju czyszczonej podłogi.

Dodatkowym atutem urządzenia jest dedykowana aplikacja mobilna, która pozwala kontrolować odkurzacz nawet gdy jesteśmy poza domem. Oczywiście potrafi również sam powrócić do stacji dokującej, gdy wyczerpie mu się bateria.

Electrolux Pure i9 do sprzedaży trafi już w kwietniu. Produkt kosztować ma 899 dolarów.

Electrolux Pure i9

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.