Electrolux umożliwi współdzielenie pralek

Marek Cekaw
Electrolux umożliwi współdzielenie pralek

Electrolux bada nową koncepcję, dzięki której nie będziemy musieli wydawać niemałych pieniędzy na zakup własnej pralki. Firma chce, byśmy mogli robić pranie w domu zupełnie obcej osoby, płacąc za użyczenie jej sprzętu.

0

Pralki to urządzenia dość drogie nie tylko w zakupie, ale też późniejszej eksploatacji. Płacić musimy za wodę, energię elektryczną, ale również detergenty, na co nie wszystkich stać. Electrolux testuje więc nową koncepcję, w ramach której użytkownicy mogliby współdzielić pralkę lub suszarkę do ubrań, dzieląc także koszty ich użytkowania.

Jonas Samuelson, dyrektor generalny Electroluxa wyjaśnia, że firma chciałaby stworzyć usługę na wzór Ubera, w której klient nie musiałby kupować pralki, lecz mógłby zapłacić za wykonanie prania w domu innej osoby, która posiada własny sprzęt AGD.

Koncepcja jest oczywiście na bardzo wczesnym etapie planowania, gdyż należy wcześniej dopracować wiele dotyczących jej szczegółów, związanych m.in. z kwestią bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności za ewentualne zniszczenie ubrań pranych w niewłaściwy sposób.

Samuelson nie zdradza więc żadnych szczegółów dotyczących prowadzonych testów i nie wiemy też czy firma poważnie myśli nad realizacją takiego pomysłu. A co Wy o tym myślicie? Chcielibyście oddawać swoją bieliznę w ręce zupełnie obcej osoby?

electrolux_washer-1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.