Elektroniczny zamek Danalock

Marek Cekaw
Elektroniczny zamek Danalock

Rynkowa oferta elektronicznych zamków otwieranych bez pomocy fizycznych kluczy, wzbogaciła się o kolejny tego typu produkt. Urządzenie nazywa się Danalock i jest nakładką na już istniejący zamek, pozwalającą otwierać go przy pomocy aplikacji na smartfona.

0

Elektroniczne zamki mają dużą przewagę nad tradycyjnymi, gdyż ich otwieranie jest zdecydowanie wygodniejsze. Wracając zakupów z rękami pełnymi różnych produktów, nie musimy już szukać klucza, gdyż system zbliżeniowy sam otworzy nasze drzwi. Możemy też z łatwością dzielić się kluczami, by wpuścić sprzątaczkę lub osobę zajmującą się wyprowadzaniem psa.

Podobne funkcje oferuje także najnowszy model elektronicznego zamka o nazwie Danalock. Jest to nakładka na standardowy zamek, wyposażona w technologię Bluetooth 4.0 oraz współpracująca ze specjalną aplikacją na smartfony z systemem iOS oraz Android.

danalock_bluetooth1

Zamek jest łatwy w instalacji i oferuje kilka trybów jego obsługi. Można go otworzyć poprzez aplikację, zbliżenie dłoni lub wciśnięcie przycisku. Nadal można też używać tradycyjnego klucza, co jest przydatne w momencie gdy wyczerpie się zasilanie, wystarczające według producenta na około roku pracy.

danalock_bluetooth2

Zamek ma ponadto funkcję dzielenia się kluczami, a także opcję automatycznego zamykania, aktywowaną w momencie gdy oddalimy się od niego na odległość 11 metrów. Dzięki temu po wyjściu z domu nie musimy pamiętać o zamknięciu zamka, gdyż zrobi to automatycznie.

danalock_bluetooth3

Danalock kosztuje 160 dolarów i jest już dostępny w sprzedaży.

danalock_bluetooth4

Źródło: Thinkgeek.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.