Elgato Eve Aqua wzbogacone o współpracę z platformą HomeKit

Marek Cekaw
Elgato Eve Aqua wzbogacone o współpracę z platformą HomeKit

Firma Elgato specjalizująca się w produkcji inteligentnych urządzeń domowych ogłosiła, że jej sprzęt zyska możliwość współpracy z platformą Apple HomeKit. Wkrótce będzie z nią kompatybilny system nawadniania ogrodu Eve Aqua oraz zewnętrzne oświetlenie Eve Flare, które pojawią się w nowych wersjach.

0

Coraz więcej produktów z kategorii inteligentnego domu, zaczyna stawać się kompatybilny z systemami umożliwiającymi ich zdalną obsługę. Wiele urządzeń wspiera więc cyfrowych asystentów, a niektóre firmy stawiają na współpracę z całymi ekosystemami takimi jak HomeKit.

Elgato Eve Aqua1

Na obsługę tej platformy postawiła właśnie firma Elgato. Znany producent inteligentnych rozwiązań dla domu, zapowiedział nowe wersje dwóch popularnych produktów, mianowicie Eve Aqua oraz Eve Flare. Pierwszy z nich to automatyczny system nawadniania ogrodu, umożliwiający dokładne kontrolowanie zraszaczy oraz ilość zużywanej wody. Dzięki współpracy z HomeKit, urządzeniem można sterować za pomocą Siri, włączając zdalnie zraszacze, czy też programując harmonogram ich pracy. Nowa wersja Eve Aqua pojawi się w sprzedaży już 25 czerwca i będzie kosztować 99,95 dolarów.

Elgato Eve Aqua2

Drugim z produktów, który pojawi się w nowej wersji jest Eve Flare, czyli system oświetlenia naszego ogrodu. Jest to ogrodowa lampa o średnicy niemal 25 cm, wyposażona w wielokolorowe LED'y i zasilana bateriami starczającymi na 6 godzin działania, która pozwala stworzyć miłą atmosferę podczas wieczornego relaksu na tarasie. Dzięki współpracy z HomeKit, użytkownik będzie mógł kontrolować ją zdalnie, przy pomocy odpowiedniej aplikacji mobilnej, która pozwoli m.in., zmieniać kolory, czy też programować godziny jej świecenia. Produkt do europejskich sklepów trafi 25 czerwca i będzie kosztować 99,95 euro.

Elgato Eve Aqua3

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.