Elipson, Tangent i Eltax prezentują budżetowe głośniki Dolby Atmos

Marek Cekaw
Elipson, Tangent i Eltax prezentują budżetowe głośniki Dolby Atmos

Firmy Elipson, Tangent i Eltax postanowiły wyciągnąć pomocną dłoń do osób pragnących oglądać filmy ze ścieżką dźwiękową w Dolby Atmos. Wprowadzają więc na rynek moduły głośnikowe, dopasowane do oferowanych przez nich kolumn podłogowych.

0

Zwiększająca się popularność technologii Dolby Atmos oraz rosnąca liczba filmów posiadających takie ścieżki dźwiękowe sprawia, że wiele osób chciałoby posiadać odpowiedni sprzęt. Nie wszystkim jednak uśmiecha się montaż głośników na suficie i związany z tym bałagan.

Firmy Elipson, Tangent i Eltax mają prostsze rozwiązanie tego problemu, a są nim moduły głośnikowe przeznaczone do współpracy z już istniejącymi kolumnami podłogowymi. Głośniki zaprojektowano w taki sposób, aby można je było zainstalować na szczycie posiadanych kolumn. Wówczas będą kierować dźwięk w stronę sufitu, od którego następnie odbije się docierając do słuchacza.

Elipson1

Model Elipson Prestige Facet 6ATM ATMOS został zaprojektowany do współpracy z głośnikami Prestige Facet. Wyposażono go w 2,5 cm tweeter z miękką kopułką oraz 14 cm głośnik średnio i niskotonowy. Produkt ten kosztuje 349 funtów za parę.

Natomiast kosztujący 249 funtów Tangent Spectrum XATM, przeznaczony jest do współpracy z podłogowymi modelami Spectrum X5 oraz X6. Głośnik ma czarne lub białe wykończenie i wyposażono go w 2 cm tweeter umieszczony w środku 13 cm głośnika średnio i niskotonowego.

Elipson2

Ostatni produkt to Eltax Monitor Atmos, który ma podobne rozmieszczenie przetworników, a dostępny jest w kolorze czarnym. Ten model kosztuje 149 funtów za parę.

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.