Epson LS100 - projektor krótkiego rzutu

Marek Cekaw
Epson LS100 - projektor krótkiego rzutu

Firma Epson wprowadza do sprzedaży nowy model projektora przeznaczonego do zestawów kina domowego. LS100 wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD i może być ustawiony w bardzo bliskiej odległości od ekranu, gdyż jest to sprzęt tzw. krótkiego rzutu.

0

Jeszcze kilka lat temu, projektory domowe były urządzeniami mało wygodnymi w instalacji, gdyż potrzebowały sporo miejsca. Musiały bowiem znajdować się w odpowiedniej odległości od ściany, by zapewnić odpowiednią przekątną obrazu. A to oznaczało konieczność przeciągania okablowania często przez cały salon.

Dziś nie jest to problemem, gdyż istnieją tzw. projektory krótkiego rzutu. Ich konstrukcja została tak pomyślana, że mogą znajdować się od ekranu w odległości nawet kilkunastu centymetrów, a mimo to wyświetlany obraz będzie wystarczająco duży. Jednym z najnowszych modeli tego typu urządzeń jest Epson LS100.

Jest to laserowy projektor w technologii 3LCD, który wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD. Samo urządzenie jest bardzo kompaktowe i wygodne w obsłudze, więc idealnie nadaje się do oglądania filmów. A co ważne, oferowana przekątna obrazu może mieć maksymalny rozmiar aż 120-cali, zapewniając niemalże kinowe doznania.

Producent zapewnia, że projektor ma bardzo wysoki kontrast wynoszący 2 500 000: 1, co w połączeniu z jasnością na poziomie 4000 lumenów, pozwala komfortowo oglądać filmy nawet w jasnym pomieszczeniu. Zdaniem Epsona, sprzęt może więc z powodzeniem zastąpić typowy telewizor i służyć do codziennego użytku. Nie jest to wcale taki zły pomocy, gdyż według zapewnień producenta, wbudowana lampa wystarczy na co najmniej 10 lat użytkowania. I objęta jest 2-letnim okresem gwarancyjnym.

Projektor dysponuje także trzema portami HMDI, umożliwiającymi podpięcie do niego kilku różnych źródeł obrazu, np., odtwarzacza Blu-ray, komputera oraz konsoli do gier wideo.

Epson LS100 pojawi się na sklepowych półkach jeszcze tej jesieni. Jego cenę ustalono na 2999 dolarów.

Epson LS100 1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.