Estelon LYNX: inteligentne głośniki do kina domowego

Marek Cekaw
Estelon LYNX: inteligentne głośniki do kina domowego

Estońska marka Estelon, zapowiedziała nowy model aktywnych kolumn głośnikowych o nazwie LYNX. Produkt oferujący funkcję streamingu muzyki pojawi się w lipcu i kosztować ma około 40 tys. funtów.

0

Inteligentne technologie coraz częściej pojawiają się w sprzęcie audio, w tym także w głośnikach do zestawów kina domowego. Kolejnym produktem wyposażonym w takie rozwiązania jest głośnik LYNX opracowany przez inżynierów estońskiej firmy Estelon.

Jest to aktywny głośnik wyposażony w funkcję streamingu. Przy pomocy wbudowanego WiFi lub złącza ethernet, oraz dedykowanej aplikacji mobilnej, użytkownik może odtwarzać muzykę z urządzeń przenośnych takich jak smartfony lub tablety.

Sprzęt współpracuje także z dyskami NAS oraz serwisem Tidal, przy czym nie jest to jedyna usługa muzyczna, z której będzie korzystał. Producent zapowiada jednak, że kolejne serwisy streamingowe zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Jest także technologia Blueooth. Największym atutem jest jednak technologia Intelligent Audio, stworzona we współpracy z firmą Singalyst. To rozwiązania umożliwia przekonwertowanie każdego pliku muzycznego na strumień DSD64.

LYNX dysponuje ponadto dwoma tweeterami, 10-calowym subwooferem oraz parą 5-calowych głośników średnio i niskotonowych, a całość zasilana jest przez dwa 260 W wzmacniacze.

LYNX do sprzedaży trafi już w lipcu, a jego cenę producent ustalił na 40 tys. funtów.

Estelon

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.