FLIR One: kamera termowizyjna do smartfonów

Marek Cekaw
FLIR One: kamera termowizyjna do smartfonów

W ubiegłym roku po raz pierwszy pojawiła się w sprzedaży termowizyjna kamera FLIR One, przeznaczona do współpracy ze smartfonami. Teraz producent wypuszcza jej drugą już generację, która została nieco przeprojektowana i obecnie jest już samodzielnym akcesorium.

0

Duży wpływ na koszty ogrzewania domów, ma ich szczelność. Ciepło potrafi bowiem uciekać na wiele różnych sposobów, mianowicie przez nieszczelne okna, ściany o słabej izolacji termicznej, dach itp.

Budując lub ocieplając dom warto więc sprawdzić, którędy ciepło go opuszcza, by móc odpowiednio uszczelnić te elementy. Służą do tego kamery termowizyjne, dokładnie pokazujące ucieczkę energii cieplnej. Nie musimy jednak kupować profesjonalnego urządzenia, by dokonać takiego sprawdzenia, na rynku jest bowiem dostępna kamera FLIR One, której druga generacja wchodzi właśnie do sprzedaży.

FLIR One jest kamerą termowizyjną stworzoną do współpracy ze smartfonami, na ekranie których bardzo precyzyjnie pokazuje obiekty wydzielające ciepło. Poprzednia wersja była wbudowana w obudowę do iPhone'a 5, natomiast nowa generacja jest już samodzielnym akcesorium, wyposażonym we własną baterię i podłączanym do urządzeń z platformą iOS za pomocą złącza Lightning, zaś do sprzętu z Androidem poprzez złącze microUSB.

Zwiększa to funkcjonalność sprzętu, a dodatkowo producent aż czterokrotnie podwyższył rozdzielczość urządzenia, dzięki czemu dokładniej widać, którędy ciepło może uciekać z naszego domu.

FLIR One dostępne jest na stronie producenta w cenie 199 funtów.

FLIR-ONE-iOS 1

Źródło: Flir.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.