Fabryka chłodziarko-zamrażarek we Wrocławiu

Jakub Kornacki
Fabryka chłodziarko-zamrażarek we Wrocławiu

Grupa Fagor, w skład której wchodzi firma Haier oraz Fagor Mastercook poinformowała o stworzeniu spółki join venture, która zajmie się kontrolą oraz nadzorem budowy, a w późniejszym czasie rozwojem powstającej we Wrocławiu fabryki chłodziarko-zamrażarek. Inwestycja jest bardzo wartościowa.

0

Udziały w spółce join venture wynoszą 51% dla Haier oraz 49% dla Fagor. Na fabrykę przeznaczono 70 milionów euro. Budowa już się rozpoczęła, a jej koniec planowany jest na czerwiec przyszłego roku. Uruchomienie produkcji ma ruszyć następnego dnia po oddaniu obiektu do użytku. Właściciele mówią o planach zatrudnienia w początkowym okresie pięciuset osób. W perspektywie pięciu kolejnych lat ma się tam znaleźć siedemset stanowisk pracowniczych. Rekrutacja przyszłych pracowników rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Fagor Mastercook

Teren nowej fabryki będzie zajmował 72 tysiące metrów kwadratowych. Powierzchnia samego budynku to 34 tysiące metrów kwadratowych. „Inwestycja, która właśnie jest uruchamiana, umożliwi nam bardzo dynamiczny rozwój. Dzięki połączeniu sił nasz wrocławski zakład będzie produkować 500 tys. sztuk chłodziarkozamrażarek rocznie, w nowoczesnej fabryce, na zaawansowanych technologicznie liniach produkcyjnych. Zakładamy, że w przeciągu pięciu lat produkcja wzrośnie do poziomu 1mln rocznie”. - stwierdził Ireneusz Bartnikowski, Prezes FagorMastercook.

Źródło: informacja prasowa, Fagor Mastercook, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.