Fibaro Button: przycisk do sterowania domem

Marek Cekaw
Fibaro Button: przycisk do sterowania domem

Technologie inteligentnego domu, są motywem przewodnim tegorocznej edycji targów CES. Jednym z tego typu produktów pochwaliła się firma Fibaro, a nazywa się on Fibaro Button i służy do sterowania domowym sprzętem.

0

Fibaro Button to przycisk, który przyda się wszystkim użytkownikom inteligentnych domów, umożliwiając wygodne sterowanie znajdującymi się w nich sprzętami. Jest to bowiem przycisk współpracujący z platformą Apple HomeKit oraz kompatybilnymi z nią urządzeniami.

Użytkownik ma spore możliwości w zakresie konfiguracji funkcjonalności przycisków. Może np. wykorzystać go do sterowania samym oświetleniem w salonie, albo też programować całe sceny. Wówczas naciśnięcie przycisku pozwoli wykonać równocześnie kilka różnych zadań, takich jak włączenie światła, otwarcie żaluzji itp. Istotne jest również to, że przycisk nie potrzebuje własnego huba czy mostka i może bezpośrednio współpracować z urządzeniami, co znacznie obniża koszt eksploatacji.

Fibaro Button nie jest jeszcze dostępny w sprzedaży, ale producent poinformował już, że pojedynczy przycisk kosztować ma 50 dolarów. Nie wiadomo jednak kiedy trafi do sklepów.

Fibaro Button

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.