Flagowy amplituner marki Denon

Damian Jaroszewski
Flagowy amplituner marki Denon

Firma Denon zaprezentowała nowy, flagowy, 9-kanałowy amplituner AVR-4520. To najwyższy z modeli tego producenta. Obsługuje on między innymi rozdzielczość 4K.

0

Głównym elementem amplitunera jest autorska technologia Denona - Dynamic Surround Circuit (D.D.S.C.-HD32). Pod tą nazwą kryją się trzy 32-bitowe procesor DSP, które zastępują tradycyjny, pojedynczy układ. Poza tym sprzęt jest wyposażony w zaawansowane przetworniki wysokiej rozdzielczości C/A 192 kHz /32 bit oraz AL32 Processing Multi Channel, który ma poszerzać zakres dynamiki.

Amplituner obsługuje 9 kanałów o maksymalnej mocy 190 watów na każdy kanał przy impedancji 6 Ohmów. Może skalować obraz nie tylko do rozdzielczości 1080p, ale nawet do 4K. Korzysta z nowego złącza Denon Link HD, które ma redukować zniekształcenia jitter praktycznie do minimum - pod warunkiem, że zostanie podłączony pod kompatybilny odtwarzacz Blu-ray. Zestaw obsługiwanych technologii uzupełniają Audyssey MultEQ XT32 z Dynamic Volume i Dynamic EQ, Audyssey DSX, DTS Neo X oraz dekodery Dolby TrueHD i dts-HD Master Audio. Nie zabrakło także kompatybilności z DLNA 1.5, AirPlay oraz MHL Interface.

Denon AVR-4520

Denon AVR-4520

Denon AVR-4520 ma aż 7 wejść HDMI, z których jedno zostało umiejscowione na przednim panelu amplitunera, a także 3 wyjścia HDMI, w tym jedno HDMI Zone. Urządzeniem można zarządzać maksymalnie 4 strefami. Współpracuje ze sprzętami na systemach operacyjnych Android i iOS. Może pobierać pliki z serwisów internetowych, odtwarzać radia internetowe.

Niestety cena flagowego urządzenia marki Denon pozostaje na razie tajemnicą. Nie należy się jednak spodziewać, żeby była ona mała.

źródło: Denon

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.