FlareConnect: nowoczesna platforma multiroom

Marek Cekaw
FlareConnect: nowoczesna platforma multiroom

FlareConnect to najnowszy projekt platformy multiroom zaprojektowany przez firmę Blackfire Research. Już niebawem zobaczymy go w nowych modelach sprzętu firm Pioneer oraz Onkyo.

0

W ostatnich latach coraz większą popularność zaczęły zdobywać systemy multiroom, pozwalające nagłośnić całe mieszkanie. Użytkownikom przestała bowiem wystarczać muzyka dostępna wyłącznie w salonie i chcieli ją mieć w każdym pomieszczeniu. Technologia multiroom im to umożliwia, pozwalając słuchać w różnych pokojach tej samej, lub całkowicie innej muzyki.

Na rynku istnieje kilka tego typu rozwiązań, ale właśnie doszło zupełnie nowe, które nazywa się FlareConnect i zostało zaprojektowane przez inżynierów z firmy Blackfire Research. Platforma umożliwia użytkownikom odtwarzanie oraz dzielenie się muzyką z popularnych serwisów streamingowychm, jak Tidal, Deezer i TuneIn lub sieci domowej i działa na dwuzakresowym paśmie WiFi (2.4/5 GHz).

System został wykorzystany przez firmy Pioneer oraz Onkyo i za chwilę stanie się integralną częścią wyposażenia produkowanych przez nie systemów audio oraz głośników.

FlareConnect obsługiwane jest przy pomocy dedykowanej aplikacji mobilnej, która daje użytkownikom pełną kontrolę nad funkcjonalnością multiroom, umożliwiając m.in., grupowanie ze sobą poszczególnych urządzeń i odtwarzanie na nich muzyki. Na razie jej funkcjonalność ogranicza się do Bluetooth, USB oraz sieci domowej. W przyszłości zostanie wzbogacona o zewnętrzne źródła, takie jak odtwarzacze CD oraz gramofony.

System FlareConnect wspierany będzie przez tegoroczne modele produktów Onkyo, w tym wzmacniacze stereofoniczne TX-8270, TX-8250; amplitunery TX-NR474, TX-NR575E, TX-NR676E, TX-RZ720, TX-RZ820; a także miniwieżę CS-N575D.

Z produktów Pioneera obsłużą go wieże stereo FS-W40 i FS-W50 i bezprzewodowe głośniki MRX-3, MRX-5. Dodatkowo w obsługę tej platformy zostaną wyposażone niektóre produkty z 2016 roku. Dystrybucja aktualizacji oprogramowania rozpocznie się już 30 października.

FlareConnect

Źródło: Whathifi.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.