Floating Record: gramofon inny niż wszystkie

Marek Cekaw
Floating Record: gramofon inny niż wszystkie

Gramofony to w zasadzie dość proste konstrukcje, które składają się z mechanizm obrotu płyty oraz ramienia z igłą, które odczytuje rowki płyty i przekształca je na muzykę. Floating Record to gramofon, który trudno jednak nazwać standardowym ze względu na sposób osadzenia płyty.

0

Mimo wzrostu popularności cyfrowej muzyki prawdziwi amatorzy dobrego brzmienia wciąż preferują gramofony i płyty winylowe twierdząc, że dzięki temu jest ono cieplejsze i bardziej naturalne. Już wkrótce w sprzedaży pojawi się zupełnie nowy model gramofonu o nazwie Floating Record, Jednak trudno na razie stwierdzić, czy uda mu się zdobyć popularność, gdyż produkt ten znacznie odbiega od standardowych urządzeń tego typu.

Floating Record2

Dzieło firmy Gramovox jest bowiem gramofonem pionowym, a ściślej mówiąc płyta nie leży w nim poziomo jak zazwyczaj, lecz ustawiona jest w pionie. Urządzenie zostało wyposażone w standardową głowicę Audio-Technica AT95E 1/2-inch z eliptyczną diamentową igłą, która jest w stanie odtwarzać płytę w innej pozycji. Z kolei podkładka pod winyl powstała z polerowanego akrylu. Podstawa może być wykonana z klonu lub orzecha, zaś napęd pasowy pozwala obracać płytę z prędkością 33 i 1/3 oraz 45RPM.

Floating Record1

Gramofon nie ma zbyt wielu złącz, znajdziemy w nim tylko standardowe wyjścia RCA oraz wejście słuchawkowe, zaś dźwięk wydobywa się poprzez wbudowane w obudowę dwa 2" głośniki neodymowe, zasilane przez stereofoniczny wzmacniacz 2x15W Tripath TA2024 klasy D.

Produkcja Floating Record zostanie sfinansowana ze zbiórki na Kickstarterze, a dodam iż potrzebne na ten cel 50 tysięcy dolarów udało się zgromadzić w ciągu zaledwie trzech godzin od startu kampanii. Gotowy produkt trafi na rynek już w grudniu i będzie kosztował 350 dolarów.

Źródło: Kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.