FoodSaver: skuteczny sposób na przechowywanie żywności

Jakub Kornacki
FoodSaver: skuteczny sposób na przechowywanie żywności

Jedną z głównych przyczyn wyrzucania żywności do kosza jest niewłaściwe przechowywanie jedzenia. Marka FoodSaver specjalizuje się w produkcji zgrzewarek próżniowych, które zostały przystosowane do skutecznego przechowywania żywności.

0

Głównym zadaniem zgrzewarek próżniowych jest wydłużenie świeżości, a także zapewnienie maksymalnej ochrony przechowywanym produktom spożywczym. System FoodSaver całkowicie usuwa powietrze ze specjalnie zaprojektowanych worków, pojemników oraz folii, aby żywność była przechowywana w próżni. Dzięki temu owoce i warzywa mogą zachować swój naturalny smak, kolor oraz świeżość przez długi okres czasu. Według szacunków producenta, przechowywana w ten sposób żywność jest w stanie pozostać w takim samym stanie nawet do pięciu raz dłużej w porównaniu do tradycyjnego sposobu przechowywania w lodówce.5xświeższe

Ogromną zaletą przechowywania żywności przy użyciu zgrzewek próżniowych marki FoodSaver jest również eliminacja bakterii, które nie mogą namnażać się z powodu braku dostępu tlenu. Próżniowe przechowywanie jedzenia nie powoduje wysychania wilgotnych produktów, a jednocześnie ułatwia marynowanie ryb i mięs. Produkty bogate w tłuszcz i olej pozostają w takiej samej, niezmiennej kondycji przez długi okres czasu.

FFS001_3

Zgrzewarka próżniowa FoodSaver FFS001x została wyposażona w prosty sposób zamykania. Wystarczy jedynie zatrzasnąć woreczek, by zamknąć całe opakowanie. Urządzenie wykonano z wysokiej jakości materiałów. Praktyczne urządzenie zostało przystosowane do przechowywania w pionie. Wbudowane kontrolki informują o stanie pracy. Całkowita moc urządzenia wynosi 140 W. Na wyposażeniu zestawu znajduje się 10 worków o różnej pojemności. 
Cena urządzenia wynosi 449 zł.

FFS004_7

FoodSaver FFS004x również wykorzystuje ten sam, prosty mechanizm zamykania - zatrzaśnij, by zamknąć. Zaawansowane technologicznie urządzenie posiada ciekawą funkcję zgrzewania, a dodatkowo oferuje możliwość wyboru trybu do żywności wilgotnej. Wyjmowana tacka nadaje się do mycia w zmywarce. Zgrzewkę wyposażono w schowek na rolkę i gilotynę. 
Cena urządzenia wynosi 599 zł.

FFS005 Vacuum Sealer_Bags

Zgrzewka próżniowa FoodSaver FFS005x została przeznaczona dla kucharzy amatorów, jednakże z pewnością docenią ją również profesjonaliści. Do dyspozycji użytkownika przeznaczono kilka trybów pracy: tryb zgrzewania, tryb pakowania produktów suchych i wilgotnych oraz funkcję pulsacyjną przeznaczoną dla delikatnych produktów, np. owoców sezonowych. Producent zastosował możliwość wyboru trzech prędkości pracy urządzenia. Moc urządzenia wynosi 140 W.
Cena zgrzewarki wynosi 899 zł.

Źródło: FoodSaver, AGDLab.pl.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.