Friday Lock: minimalistyczny zamek elektroniczny

Marek Cekaw
Friday Lock: minimalistyczny zamek elektroniczny

Firma Friday Labs, zaprezentowała swój nowy model elektronicznego zamka do drzwi. Produkt nazywa się Friday Lock i ma niezwykle minimalistyczne wzornictwo, a także dużą funkcjonalność. Współpracuje bowiem z platformą Apple HomeKit, co daje użytkownikowi wiele ciekawych możliwości.

0

Większość inteligentnych zamków do drzwi projektowana jest w taki sposób, że niemal od razu widać z czym mamy do czynienia. Nie każdemu jednak takie wzornictwo może się podobać, dlatego firma Friday Labs, zaprojektowała model, który jest znacznie bardziej dyskretny.

Produkt nazywa się Friday Lock i jak twierdzi jego producent, jest najbardziej inteligentnym, a także stylowym zamkiem na świecie. To dość odważna teza, ale przedstawiciele Friday Labs twierdzą, że ich produkt idealnie pasuje do miejsca po standardowym zamku. Natomiast na zewnątrz wystaje tylko jeden element w jednolitym kolorze co sprawia, że całość wygląda bardziej naturalnie.

Oczywiście wygląd to nie wszystko, gdyż liczy się funkcjonalność, a ta jest na wysokim poziomie. Zamek ma m.in., funkcję Friday Assist, która na podstawie lokalizacji GPS użytkownika, automatycznie odblokowuje lub blokuje drzwi. Inną z przydatnych funkcji jest Remote Key, umożliwiająca udostępnianie cyfrowych kluczy domownikom.

Zadbano także o zabezpieczenia przed uszkodzeniem. Jeśli zamek podczas otwierania zarejestruje zbyt duży opór, wówczas rozłącza cały system, chroniąc swą mechanikę. W ten sposób zapobiega się uszkodzeniu, które może wynikać z próby przekręcenia zamka, podczas gdy jest on w ruchu.

Friday Lock pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu i będzie kosztować 249 dolarów. Zamek można zamawiać na oficjalnej stronie producenta.

friday-lock1

Źródło: Fridaylabs.net

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.