Fujifilm FinePix XP120: aparat dla aktywnych

Marek Cekaw
Fujifilm FinePix XP120: aparat dla aktywnych

Firma Fujifilm zaprezentowała kolejny model kompaktowego aparatu fotograficznego, przeznaczonego dla ludzi aktywnych. FinePix XP120 wyposażono w wytrzymałą obudowę, zabezpieczającą go przed wstrząsami oraz zalaniem wodą.

0

Aparaty cyfrowe to urządzenia stosunkowo delikatne, które niezbyt dobrze znoszą wilgoć oraz wstrząsy. Jeśli więc lubimy wykonywać zdjęcia w warunkach, które nie są dla nich korzystne, powinniśmy zadbać o odpowiedni modeli.

Takim na pewno jest FinePix XP120, najnowszy produkt firmy Fujifilm, który został niedawno zaprezentowany. Jest to kolejne już urządzenie należące do rodziny wytrzymałych aparatów, które zaprojektowano w taki sposób, aby zniosło niezbyt ostrożne traktowanie.

Aparat dysponuje więc w pełni wodoszczelną obudową, która wytrzymuje zanurzenie na głębokość 19,5 m. Gruba warstwa gumy chroni go również przed wstrząsami, a także kurzem oraz niskimi temperaturami.

Jeśli chodzi o stronę techniczną, to FinePix XP120 dysponuje 16,4 Mpix sensorem CMOS który pozwala rejestrować obraz w rozdzielczości 1080p przy 60 klatkach na sekundę. Dla sterowania funkcjami przewidziano natomiast 3" ekran LCD umieszczony obudowie.

FinePix XP120 pojawi się w sprzedaży już w lutym i będzie kosztować 230 dolarów.

Fujifilm FinePix XP120_1

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.