Fujifilm X-A10: kompaktowy bezlusterowiec dla fanów selfie

Marek Cekaw
Fujifilm X-A10: kompaktowy bezlusterowiec dla fanów selfie

Firma Fujifilm przygotowuje kolejny model aparatu fotograficznego, który niebawem trafi do sprzedaży. Klienci preferujący tę markę, będą mogli zakupić model X-A10. Jest to kompaktowy bezlusterkowiec wyposażony w odchylany wyświetlacz LCD oraz wymienne obiektywy. 

0

W przyszłym roku japońska firma Fujifilm chce wprowadzić do sprzedaży kilka nowych modeli aparatów fotograficznych. Oprócz opisywanego X100F, w sklepach pojawi się wkrótce także nieco mniejszy model X-A10. Jest to kompaktowy bezlusterkowiec, dysponujący możliwością wymiany obiektywów.

Zostanie wyposażony w 16,3 Mpix sensor obrazu współpracujący z obiektywami Fujinon. Połączenie to zapewnia doskonałą rozdzielczość zdjęć oraz właściwą reprodukcję kolorów.

Aparat zaprojektowano przede wszystkim dla miłośników selfie. Wyposażono go w wychylany ekran LCD, zapewniający pełny podgląd na kadr nawet wówczas, gdy obrócimy go o 180 stopni. Wówczas kierując obiektyw na siebie, będziemy się dokładnie widziany przez niego obraz, co ułatwi wykonywanie autoportretów.

Pod katem selfie zaprojektowano również lekką obudowę w stylu retro, wyposażając ją w profilowany uchwyt, który pozwala wygodnie trzymać aparat nawet wówczas, gdy skierowany jest obiektywem w naszą stronę.

Producent przygotował też specjalny tryb pracy przeznaczony do selfie, po aktywacji którego, możemy ustawiać ostrość oraz zwalniać migawkę przy pomocy pokrętła ustawień trybu pracy aparatu. Z kolei obrócenie ekranu, automatycznie aktywuje detekcję oczu, umożliwiając skupienie na nich ostrości.

X-A10 potrafi wykonać do 410 zdjęć na jednym ładowaniu baterii, a minimalna odległość od fotografowanego obiektu dla trybu makro wynosi 7 cm. Można też nagrywać filmy w Full HD, wykorzystując w tym trybie pracy optyczną stabilizację obrazu.

Aparat dysponuje również łącznością bezprzewodową, zapewniającą mu współpracę z tabletami i smartfonami, które można wykorzystać w charakterze pilota zdalnego sterowania. Pozwala to również przesyłać filmy i zdjęcia do urządzeń mobilnych, bez użycia WiFi.

Na chwilę obecną cena i dostępność tego modelu nie są jeszcze znane.

fujifilm1

Źródło: Fujifilm.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.