Fujifilm X-A3: bezlusterkowiec dla fanów selfie

Marek Cekaw
Fujifilm X-A3: bezlusterkowiec dla fanów selfie

Fujifilm zaprezentowała kolejny model cyfrowego aparatu fotograficznego X-A3. Jego specyfikacja techniczna nie została jeszcze do końca ujawniona, jednak z pierwszych informacji udostępnionych przez producenta wynika, że aparat powstał specjalnie z myślą o miłośnikach selfie.

1

Cyfrowe aparaty z reguły nie nadają się do wykonywania selfie, gdyż użytkownik nie widzi siebie podczas robienia zdjęcia, tak jak w przypadku smartfonów. Istnieją jednak modele projektowane specjalnie z myślą o takich użytkownikach, zaś najnowszym z nich jest Fujifilm X-A3.

Fujifilm X-A3 1

Jest to niewielki bezlusterkowiec o wzornictwie w stylu retro oraz lekkiej i kompaktowej obudowie wykonanej z aluminium oraz pokrytej skóropodobnym materiałem. Jego największą zaletą jest odchylany ekran LCD, który można obrócić o 180 stopni. Robiąc sobie selfie mamy podgląd i łatwiej je wówczas wykonać.

Fujifilm X-A3 2

Dodatkowo producent wyposażył go w aufotokus z systemem detekcji oka, rejestrujący 77 punktów oraz aktywujący się po przekręceniu ekranu i poprawiający ostrość wykonywanych zdjęć. Jest również tryb Portrait Enhancer, który rozjaśnia kolor cery oraz kilka różnych filtrów, do wykorzystania w wykonanych zdjęciach.

Fujifilm X-A3 3

W aparacie znajduje się sensor APS-C z matrycą 24,2 Mpix wsparty przez system obróbki obrazu dbający o dobrą jakość zdjęć. Sensor wykonuje zdjęcia o czułości ISO od 200 do 6400, jednak można ją zwiększyć do 12 800 lub 25 600. Aparat jest ponadto bardzo szybki, jego przesłona aktywuje się w czasie 1/32000 sekundy, a dodatkowo nagrywa wideo w rozdzielczości HD. Wbudowane WiFi pozwala natomiast przesyłać fotografie do smartfona.

Fujifilm X-A3 4

X-A3 pojawi się w sprzedaży już w październiku i trzeba będzie za niego zapłacić 600 dolarów. Nabywca otrzyma w komplecie obiektyw 16-50mm f/3.5-5.6 OIS II.

Fujifilm X-A3 5

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

patimal00

Wygląda jak panasonic gf7

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.