Fujifilm X-H1: aparat dla profesjonalistów

Marek Cekaw
Fujifilm X-H1: aparat dla profesjonalistów

Fujifilm zaprezentowało w tym miesiącu aparat X-A5 przeznaczony dla klientów z nieco mniejszym budżetem. Teraz japoński producent prezentuje znacznie bardziej rozbudowany model Fujifilm X-H1, skierowany do wymagającego użytkownika.

0

Jest to najnowszy aparat z doskonale znanej serii X Series cenionej przez użytkowników potrzebujących wysokiej klasy sprzętu. Nowy model jest jeszcze bardziej zaawansowany i wzbogacony o wiele przydatnych funkcji.

Aparat dysponuje 24,3 MP matrycą, z procesorem obrazu X-Trans CMOS III oferującym zakres czułości ISO od 100 do aż 51 200. Zainstalowano w nim także 5-osiowy system stabilizacji obrazu wbudowany w body oraz wyposażono w obiektyw XF35mmF1.4 R. System stabilizacji składa się z trzyosiowch akcelerometrów, a także żyroskopów pracujących w trzech osiach. Obsługą całości zajmuje się podwójny procesor. System montażu soczewek to standardowy Fujifilm X, więc można do niego zakładać inne obiektywy, dopasowując aparat do określonych warunków pracy.

Fujifilm X-H1 1

Zdjęcia magazynowane są na kartach microSD. SDHC lub SDXC UHS-I/UHS-II. NA pokładzie sprzętu są także Bluetooth 4.0 oraz WiFi, umożliwiające bezprzewodowy przesył zdjęć do komputera. Producent dodaje także uchwyt VPB-XH1, który pomieści aż dwie baterie, znacznie zwiększając liczbę zdjęć, które można jednorazowo wykonać.

Fujifilm X-H1 2

Cena Fujifilm X-H1 nie została jeszcze ustalona, podobnie jak data wprowadzenia sprzętu do sprzedaży.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.