Fujifilm X-T100: stylowy bezlusterkowiec

Marek Cekaw
Fujifilm X-T100: stylowy bezlusterkowiec

Po kilku tygodniach przecieków i spekulacji, japońska firma Fujifilm wreszcie oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy aparat X-T1000. Nowy model jest bezlusterkowcem, skierowanym do klientów, którzy chcą mieć nieco lepszy sprzęt, a nie planują kupować flagowego modelu.

0

W ostatnich latach popularność aparatów fotograficznych nieco spadła, ale nadal pojawia się wiele interesujących modeli, które są chętnie kupowane przez osoby pragnące jakości lepszej niż mogą zaoferować smartfony.

Jednym z takich aparatów może być Fujifilm X-T100, o którym słyszymy już od paru tygodni. Nowy model został właśnie oficjalne zaprezentowany, co pozwoliło nam poznać jego pełną specyfikację techniczną. Jest to bezlusterkowy aparat, przeznaczony dla osób, które chciałyby mieć coś lepszego od podstawowych modeli, ale nie zamierzają wydawać dużych pieniędzy na sprzęt z najwyższej półki.

Ten model idealnie wpisuje się w te potrzeby, oferując 24,2 MP sensor CMOS APS-C, który pozwala także wykonywać zdjęcia seryjne z prędkością 6 klatek na sekundę. Można nim także nagrywać filmy w 4K, jednakże tylko przy prędkości 15 kl/s. Natomiast w rozdzielczości Full HD, mogą mieć już 60 klatek. Aparat dysponuje ponadto wychylanym ekranem LCD oraz elektronicznym wizjerem OLED, a dodatkowo wyposażono go w zewnętrzne pokrętła sterujące funkcjami. Dzięki temu użytkownik może w znacznie wygodniejszy sposób kontrolować funkcje sprzętu, nie musząc przebijać się przez poszczególne opcje menu.

Fujifilm X-T100 do sprzedaży trafi już 18 czerwca. Za samo body zapłacimy 600 dolarów. Natomiast zestaw z kitowym obiektywem XC15-45 f/3.5-5.6 wyceniono na 700 dolarów.

Fujifilm X-T100 1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.