Fujifilm X100F: kompakt z nowoczesnym sensorem

Marek Cekaw
Fujifilm X100F: kompakt z nowoczesnym sensorem

Japoński koncern Fujifilm przedstawił swą najnowszą ofertę aparatów fotograficznych. Wśród nowych modeli znajdziemy także X100F, którego specyfikacja techniczna wyciekła kilka tygodni temu. Teraz mamy okazję poznać oficjalne parametry aparatu, jego datę premiery oraz cenę.

0

X100F to kolejna odsłona kompaktowych aparatów z serii X100, która zadebiutowała na rynku w 2010 roku. Rodzina liczy sobie już kilka interesujących produktów, takich jak X100S wyposażony w sensor X-Trans, a także X100T. Teraz producent wzbogacił ją o kolejny model X100F.

Wzornictwo X100F nie zmieniło się wiele od poprzednich modeli i nadal jest bardzo klasyczne. Zupełnie inaczej wygląda sprawa podzespołami tego modelu, który zostały unowocześnione i dostosowane do współczesnych standardów. Przede wszystkim aparat otrzymał najnowszą, trzecią już generację firmowego sensora X-Trans, oferującego 24,3 Mpix rozdzielczość obrazu. Poprawiono w nim również autofokus, ustawiający obecnie ostrość na 91 punktach.

Zmiany zaszły również w kwestii wizjera zapewniającego obecnie 6-krotne przybliżenie obrazu. Wizjer jest hybrydowy, a więc może działać w trybie optycznym, hybrydowym oraz całkowicie elektronicznym, przekazując wówczas obraz z prędkością 60 klatek na sekundę.

Producent zmodyfikował także system sterowania, grupując przyciski po jednej ze stron wyświetlacza, dostosowując tym samym styl do innych modeli takich jak X-Pro2 oraz X-T2. W zasadzie wszystkie klawisze znajdują się obecnie po prawej stronie wyświetlacza, co pozwala łatwiej dosięgnąć je kciukiem. Dodano też nowy joystick do ustawiania ostrości oraz nowe ustawienia trybów pracy, w tym także specjalny tryb filmowania.

X100F oferowany będzie z obiektywem 23mm f/2.0, a w sprzedaży pojawi się już 16 lutego. Niestety z ceną 1300 dolarów jest to sprzęt, na który nie każdy amator fotografowania będzie mógł sobie pozwolić.

Fujifilm X100F 1

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.