GE Appliances unowocześni nasze lodówki

Marek Cekaw
GE Appliances unowocześni nasze lodówki

Każdy chciałby mieć inteligentny sprzęt kuchenny, lecz nie zamierza na razie wymieniać obecnie posiadanych urządzeń, by zyskać większą funkcjonalność. Dzięki nowemu rozwiązaniu firmy GE Appliances, nie będzie to jednak konieczne, gdyż specjalny moduł zmieni naszą starą lodówkę w inteligentny model.

0

Inteligentny sprzęt kuchenny wyposażony w rozbudowane systemu sterowania obsługiwane przy pomocy urządzeń mobilnych, pojawia się na rynku dopiero od niedawna. By móc go używać, należałoby wymienić obecnie posiadane wyposażenie na nowsze modele, a nie każdy chce zastąpić lodówkę czy zmywarkę kupioną kilka lat temu tylko po to, aby zyskać w ten sposób kilka dodatkowych funkcji.

Dzięki nowemu pomysłowi firmy GE Appliances, nie będzie to konieczne. Firma opracowuje bowiem specjalny moduł łączności WiFi, który będzie można podłączyć do niektórych modeli lodówek wyprodukowanych po 2009 roku, które wyposażone są w wejście Ethernet. Urządzenie umożliwi lodówce współpracę z systemem domowej automatyki Wink, aczkolwiek GE nie wyjaśnia na razie, co w ten sposób można by zyskać.

Na razie wiemy jedynie tyle, że firma rusza z zakrojonymi na szeroką skalę testami, podczas których użytkownicy otrzymają 20 tysięcy takich modułów. Można założyć, że nowe rozwiązanie pozwoli przynajmniej na zdalne monitorowanie pracy lodówki, a niewykluczone, że także regulację temperatury.

Miejmy nadzieję, że wkrótce poznamy dokładne szczegóły funkcjonowania nowej technologii.

ge-keurig-fridge1

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.