GLAS: elegancki termostat z Cortaną

Marek Cekaw
GLAS: elegancki termostat z Cortaną

Firma Johnson Controls zaprezentowała nowe szczegóły techniczne dotyczące swego eleganckiego termostatu GLAS. Urządzenie wyposażone w asystenta Cortanę, pojawi się przedsprzedaży już w marcu tego roku.

0

Już wkrótce Nest może mieć poważną konkurencję na rynku inteligentnych termostatów. Firma Johnson Controls jest bowiem coraz bliższa wprowadzenia do sprzedaży swego najnowszego produktu o nazwie GLAS.

Jest to wyjątkowo elegancki termostat, którego głównym elementem jest przezroczysty panel OLED, prezentujący informacje o aktualnej temperaturze w domu oraz na zewnątrz. Ekran o przekątnej 5,91-cala jest dotykowy i oferuje rozdzielczość 480 x 272 pikseli. Urządzenie ma na pokładzie także procesor Snapdragon 410E oraz dwa mikrofony i głośnik, a dodatkowo wyposażono je asystenta Cortanę, umożliwiającego nie tylko kontrolowanie ustawień temperatury za pomocą komend głosowych, ale również dostarczającego prognozy pogody.

GLAS1

Urządzenie może być kontrolowane dotykiem, głosem, ale również dedykowaną aplikacją na Androida, iOS i Windows 10. Termostat jest także bardzo funkcjonalny, gdyż przy pomocy sensorów potrafi wykrywać czy ktoś znajduje się w pomieszczeniu oraz automatycznie dopasowywać temperaturę. Może ponadto ustawiać różne temperatury dla określonych pór dnia. Potrafi też monitorować jakość powietrza, podając poziom zanieczyszczeń oraz wilgotności, natężenie światła UV itp. A w jednej lokalizacji możliwe jest zainstalowanie do 20 takich termostatów, które będą kontrolować temperaturę niezależnie dla każdego z pomieszczeń.

GLAS2

GLAS pojawi się w sprzedaży w marcu o kosztować ma 319 dolarów.

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.