Garmin Index: inteligentna waga łazienkowa

Marek Cekaw
Garmin Index: inteligentna waga łazienkowa

Jeszcze kilkanaście lat temu chcąc zważyć się w domu, korzystaliśmy z mechanicznych wag analogowych o bardzo różnej dokładności. Dziś dostępne są przede wszystkim elektroniczne ich wersje, które nie tylko podadzą aktualny ciężar, ale mają też wiele innych funkcji i takie też oferuje Garmin Index.

0

Znany producent nawigacji GPS zaprezentował inteligentną wagę Garmin Index. Nie jest to jednak typowa waga łazienkowa, lecz urządzenie dysponujące znacznie szerszą funkcjonalnością, którą docenią osoby na diecie oraz dbające o kondycję fizyczną. Oprócz pomiaru wagi, urządzenie mierzy także indeks masy ciała, ilość tkanki mięśniowej, procentową zawartość wody i tłuszczu, masę kości itp.

garmin-smart-scale-1

Funkcje te są szczególnie przydatne dla osób pragnących zrzucić nieco kilogramów, gdyż sam pomiar wagi ciała nie zawsze pozwala precyzyjnie ocenić skuteczność ułożonej diety oraz programu ćwiczeń. Może się bowiem zdarzyć tak, że gubiony tłuszcz zmieni się w tkankę mięśniową i choć staniemy się szczuplejsi, to ogólna waga ciała nie zmieni się. Pomiar grubości tkanki tłuszczowej może więc pomóc.

garmin-smart-scale-2

Waga zapisuje także kilka profili użytkowników, więc mogą z niej korzystać wszyscy domownicy. A dodatkowo obsługuje dedykowaną aplikację Garmin Connect, co pozwala śledzić postępy w zrzucaniu kilogramów również na ekranie smartfona.

Waga Garmin Index dostępna jest w sprzedaży od dzisiaj i kosztuje 129,99 funtów.

Źródło: Ubergizmo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.