Gate: elektroniczny zamek z wbudowaną kamerą

Marek Cekaw
Gate: elektroniczny zamek z wbudowaną kamerą

Elektroniczne zamki do drzwi, to urządzenia znacznie wygodniejsze w obsłudze niż tradycyjne, gdyż zwalniają nas z konieczności noszenia ze sobą ciężkich kluczy. Jednym z ciekawszych modeli takich zamków jest Gate, który pozwala również zdalnie podejrzeć kto stoi przed naszymi drzwiami.

0

Technologie inteligentnego domu znacznie ułatwiają nam życie, umożliwiając sterowanie wieloma urządzeniami z dalszych odległości. Szczególnie dobrze sprawdzają się w urządzeniach zabezpieczających nasz dom. Na rynku dostępne są m.in. inteligentne dzwonki do drzwi, wyposażone w kamerę wideo, pozwalające nie tylko zobaczyć kto stoi przed naszym domem, ale też umożliwiające porozmawianie z taką osobą, dzięki dwukierunkowemu systemowi komunikacji.

gate1

Takich rozwiązań nie było dotychczas w elektronicznych zamkach, jednak w przyszłym roku się to zmieni. W marcu pojawi się bowiem w sprzedaży produkt o nazwie Gate, będący pierwszym na rynku elektronicznym zamkiem dysponującym wbudowaną kamerą wideo.

gate2

Obiektyw kamery umieszczony jest tuż nad numeryczną klawiaturą służącą do otwierania zamka, zaś sama kamera współpracuje z sensorem ruchu, który aktywuje nagrywanie. Jeśli więc dostrzeże, że ktoś kręci się pod naszymi drzwiami, automatycznie zostaniemy o tym fakcie powiadomi, zaś kamera zacznie nagrywać obraz i dźwięk w rozdzielczości 720p i 30 klatkach.

Gate, oprócz wbudowanej kamery oferuje nam standardowe funkcje elektronicznych zamków. Można go więc otworzyć zdalnie, przy pomocy cyfrowego klucza dostępnego na smartfonie lub też specjalnego kodu numerycznego.

gate3

Produkt do sprzedaży trafi w marcu przyszłego roku i będzie kosztował 299 dolarów. Już teraz można go jednak zamówić na stronie Indiegogo, płacąc 274 dolary.

Źródło: Indiegogo.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.