Gear4 AlarmDock Halo 3 - pierwszy budzik ze złączem Lightning i nie tylko

Jakub Kornacki
Gear4 AlarmDock Halo 3 - pierwszy budzik ze złączem Lightning i nie tylko

Od momentu, gdy Apple wprowadziło nowe złącze komunikacyjne w swoich mobilnych urządzeniach, nazywając je górnolotnie "Lightning" (z ang. "błyskawica") - liczba zgodnych gadżetów do iPhone'ów, iPadów i iPodów drastycznie spadła. Rynek zaczyna jednak nadrabiać straty, czego przykładem jest nowy produkt marki Gear4 - elektroniczny budzik ze stacją dokującą AlarmDock Halo 3.

0

O przydatności takiego urządzenia jak budzik, nie trzeba dziś nikogo przekonywać i choć wiele osób w tej roli wykorzystuje funkcje wbudowane m.in. w telefony komórkowe, nie brakuje konsumentów, którzy poszukują odrębnego urządzenia realizującego tę prostą funkcję.

Gear4 AlarmDock Halo 3 to urządzenie i ciekawym, niebanalnym i mogącym się podobać wzornictwie. Nie ulega wątpliwości, że wobec funkcjonalnej konkurencji w postaci samych telefonów, zewnętrzny budzik musi oferować coś więcej, np. właśnie interesujący design. Wygląd urządzenia zawsze pozostaje kwestią gustu, jednak Gear4 AlarmDock Halo 3 może się podobać.

Gear4 AlarmDock Halo 3

AlarmDock Halo 3 od Gear4 to pierwszy na świecie radiobudzik wyposażony w stację dokującą typu „Lightning”, dzięki czemu urządzenie jest kompatybilne z iPhonem 5 oraz z iPodem touch 5. generacji. Po pełnej nocy ładowania, bateria iPhone’a lub iPoda gotowa jest do całodziennej pracy.

Estetykę wzornictwa urządzenia połączono z funkcjonalnością. Przedni panel nie tylko zawiera stację dokującą, ale w całości jest również głośnikiem. Producent wyposażył urządzenie w ekran LCD z wygaszaczem oraz przyciski sterujące. Jak na fachowy budzik przystało, nie zabrakło również przycisku "drzemki", który my wolimy żartobliwie nazywać "jeszcze kilka minut" :)

Urządzenie współpracuje z udostępnianą bezpłatnie aplikacją SmartLink, działającą oczywiście na urządzeniach z systemem iOS. Po jej instalacji na urządzeniu, które następnie zostanie połączone z opisywaną stacją dokującą wszelkie zdefiniowane alarmy zapisane w pamięci smartfonu czy odtwarzacza zostaną automatycznie zsynchronizowane z AlarmDockiem. Sprzęt pozwala zupełnie swobodnie ustawić dźwięk alarmu. Może to być wybrana piosenka zachowana w pamięci iPoda lub iPhone'a, ulubiona stacja radiowa lub jeden z predefiniowanych sygnałów budzikowych dostępnych w produkcie firmy Gear4.

Rolę wisienki na torcie funkcjonalności programu SmartLink pełnią m.in. funkcje animowanej prognozy pogody czy zdalne sterowanie stacją dokującą (np. wybieranie kanałów radiowych).

Choć producent wyraźnie podkreśla obecność złącza Lightning, co z pewnością powinno zainteresować posiadaczy piątej generacji iPhone'ów i najnowszych iPodów, to produkt jest również wyposażony w standardowe, 3,5 milimetrowe złącze audio (na kabel ze złączem mini-jack stereo), a to z kolei pozwala podłączyć do opisywanego sprzętu praktycznie każde źródło dźwięku i wykorzystać głośnik w AlarmDocku do odtwarzania muzyki. Urządzenie jest już dostępne w handlu. Sugerowana cena detaliczna Gear4 AlarmDock Halo 3 wynosi 399 zł.

Źródło: Gear4, Powersales, AGDLab.pl

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.