Gimbal DJI Ronin-S poprawi jakość naszych nagrań wideo

Marek Cekaw
Gimbal DJI Ronin-S poprawi jakość naszych nagrań wideo

Chińska firma DJI specjalizująca się w produkcji dronów, wprowadza na rynek nowy produkt. Jest nim nowoczesny gimbal Ronin-S, zaprojektowany do współpracy z profesjonalnymi lustrzankami. Produkt pojawi się na sklepowych pólkach już 11 czerwca w cenie 699 dolarów.

0

Osoby zajmujące się profesjonalnie filmowaniem doskonale wiedzą jak istotna jest eliminacja wszelkich wstrząsów. Wprawdzie nowoczesne kamery posiadają systemy stabilizacji obrazu, ale jakość ich działania bywa różna. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się gimbale, pozwalające wykonywać płynne ruchy kamerę bez żadnego drżenia obrazu.

Jednym z najnowszych urządzeń tego typu jest Ronin-S chińskiej firmy DJI. To gimbal zaprojektowany do większych lustrzanek oraz bezlusterkowców. Firma zapewnia, że produkt oferuje taki sam poziom stabilizacji jak modele do smartfonów, jednak dodatkowo ma kilka funkcji, które zainteresują również profesjonalistów.

Przede wszystkim dzięki mocniejszym silnikom obsługuje aparaty o maksymalnej masie do 3,6 kg, a przy tym oferuje łatwiejszą obsługę. Dodano także standardowe punkty mocowania dla zewnętrznych mikrofonów oraz oświetlenia. Urządzenie ma również trzy tryby pracy, a oprócz tego można gimball całkowicie odpiąć od rączki i zamontować na wysięgniku, zdalnie sterowanym pojeździe lub innym urządzeniu. Jest także tryb sportowy do filmowania dynamicznej akcji.

Ronin-S dysponuje ponadto wbudowanym pakietem baterii o pojemności 2400 mAh, które według producenta wystarczą na kilka godzin działania. Natomiast Bluetooth 4.0 oraz złącze USB C umożliwiają sparowanie gimballa z firmową aplikacją. Jak już wspomniałem, produkt pojawi się na rynku 11 czerwca w cenie 699 dolarów.

DJI Ronin-S gimbal

Źródło: Slashgear.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.