GoPro Karma: składany dron dla sportowców

Marek Cekaw
GoPro Karma: składany dron dla sportowców

Firma GoPro, po wielu miesiącach oczekiwania zaprezentowała pierwszego drona. Produkt o nazwie Karma, jest modelem składanym, więc zmieści się w zwykłym plecaku. Zaprojektowano go natomiast do nagrywania filmów z lotu ptaka.

0

Amatorzy sportów ekstremalnych od dawna szukają nowych sposobów nagrywania swych efektownych wyczynów. Do tej pory korzystali z różnego rodzaju niewielkich kamer mocowanych do samochodu, motocykla lub ubrania, ale teraz zyskali coś znacznie lepszego, pozwalającego kręcić jeszcze lepsze ujęcia.

gopro1

Firma GoPro, znany producent kamer sportowych, zaprezentowała bowiem swego pierwszego filmowego drona przeznaczonego dla amatorów. Produkt nazywa się Karma i zaprojektowano go specjalnie dla sportowców, aby umożliwiał wykonywanie ujęć z powierza. Dla zapewnienia dobrej jakości nagrań, urządzenie wyposażono w specjalny uchwyt przeznaczony dla kamer GoPro, dysponujący 3-osiowym systemem stabilizacji obrazu, a także łatwy w obsłudze kontroler z ekranem dotykowym.

gopro2

Najciekawszą cechą urządzenia jest jednak możliwość jego złożenia. Dron ma bowiem składane ramiona oraz demontowane elementy wyposażania. Po jego złożeniu zajmuje niewiele miejsca i z łatwością mieści się w plecaku.

gopro3

GoPro Karma w zestawie z kamerą Hero5 Black będzie oferowany w cenie 1099 dolarów. Z modelem Hero5 Session zapłacimy za niego 999 dolarów. Jeśli jednak posiadamy już własną kamerę, możemy kupić samego tylko drona, którego wyceniono na 799 dolarów. Produkt na sklepowe półki trafi już 23 października.

Źródło: Engadget.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.