GoSun Fusion: solarny piekarnik

Marek Cekaw
GoSun Fusion: solarny piekarnik

Coraz częściej do gotowania potraw wykorzystuje się energię słoneczną. Jej największą zaletą jest to, że nic nie kosztuje, a przy tym jest równie użyteczna co gaz lub drewno. Jednym z produktów pozwalających nam zaprząc naturę do pracy, jest GoSun Fusion.

0

Jest to projekt realizowany przez kalifornijski startup GoSun, który zaprojektowano w taki sposób, by umożliwiał gotowanie praktycznie wszędzie i to bez względu na pogodę. Nie potrzebuje więc słonecznego dnia bez ani jednej chmurki, gdyż równie dobrze może pracować w chłodniejsze i zachmurzone dni.

Jest to już czwarta generacja solarnego piekarnika tej firmy, która ma pojemność 3,2 litra, w zupełności wystarczającą do przygotowania pięciu pełnych posiłków. A dzięki wykorzystaniu promieni słonecznych, urządzenie jest bardzo ekologiczne. Nie zostawia śladu węglowego, a przy tym nie potrzebuje żadnego paliwa. Nie ma więc ognia i ryzyka poparzenia. Nie ma też dymu, nieprzyjemnego zapachu, zaś czyszczenie po użyciu nie wymaga wiele pracy.

Oczywiście producent zadbał o to, by z urządzenia można było korzystać nie tylko w dzień, ale i w nocy. Dlatego na wyposażeniu GoSun Fusion znajduje się bateria o pojemności 45 000 mAh, która może zasilać piekarnik również po zachodzie słońca, a dodatkowo naładuje nam smartfony. Jest ona ładowana panelem fotowoltaicznym.

Piekarnik wraz z powerbankiem kosztować ma 449 dolarów, a w sprzedaży pojawi się w kwietniu przyszłego roku. Więcej informacji na temat produktu uzyskacie na stronie Kickstartera.

GoSun Fusion 1

Źródło: kickstarter.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.