Google Home współpracuje ze sprzętem Sony

Marek Cekaw
Google Home współpracuje ze sprzętem Sony

Google Home, najnowszy produkt amerykańskiego giganta przeznaczony do współpracy z urządzeniami z kategorii inteligentnego domu, został wzbogacony o nową funkcję. Producent udostępnił nową aktualizację oprogramowania, dzięki której urządzenie zaczęło współpracować z telewizorami oraz głośnikami koncernu Sony.

0

Google Home to urządzenie, które powstało do sterowania naszym domowym sprzętem. I robi to coraz lepiej, gdyż najnowsza aktualizacja oprogramowania systemowego, pozwala mu współpracować ze sprzętem RTV wyprodukowanym przez japońską firmę Sony.

Dzięki nowemu oprogramowaniu, głośniki oraz telewizory 4K z systemem operacyjnym Android TV wyposażone w Chromecasta, od teraz mogą być kontrolowane przy pomocy komend głosowych.

Użytkownik Google Home, przy pomocy odpowiednich komend może m.in. uruchomić odtwarzanie muzyki, kontrolując głośniki w jednym lub we wszystkich pomieszczeniach jego domu. W ten sam sposób może również kontrolować telewizor, zmieniając kanały lub natężenie głosu.

Google Home wspierane jest przez wszystkie modele telewizorów Sony z systemem Android TV oraz niektóre modele amplitunerów i bezprzewodowych głośników. Pełna lista kompatybilnych urządzeń znajduje się na stronie producenta.

google-home1

Źródło: Sony.com

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.